Şemdinli'de son durum

Şemdinli'de son durum
PKK saldırısına uğradıktan sonra dün kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde esnaf bugün işyerlerini açarken, gece de ilçe merkezinin güneyinde buluna Goman Dağı, top atışlarına tutuldu. Aralıklarla Guman Dağı’na atılan topların sesleri,
Şemdinli İlçesi’nin Bağlar ile Zorgeçit Köyleri arasında yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumanda düzeneklerle patlatılması, Derecik Beldesi’ndeki Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı ve PKK’lı bir grubun ilçe merkezine yaptığı ve 5 kayıp verererek kaçtığı saldırının ardından bölgede başlayan operasyonlar devam ediyor.

Yapılan saldırıları ardından özellikle gece saatlerinde ilçe merkezindeki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkartıldı. Özel hareket polislerinin ilçe merkezinde sürekli devriye görev yapması dikkat çekerken, dün gece ilçe merkezinin güneyinde bulunan Goman Dağı da top atışlarına tutuldu. İlçedeki askeri birliklerden ateşlenen toplar, gece geç saatlere kadar Goman’ı dövdü ve yükselen sesler ilçe merkezinde de yankılandı. 

İŞYERLERİ AÇIK    
 
Şemdinli ilçesinden önceki akşam saat 20.30’da başlayıp 22.40’ta biten çatışmaların ardından dün kepeklerin kapalı olduğu ilçede bugün ise işyerleri açıldı. Sabah saatlerinde iş yerlerinin kepenklerini açan esnaflar iş başı yaparken, yaşamın yavaş yavaş normale döndüğü ilçede oturanlar da alışveriş yaptı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com