Sempozyum ve Kongre Başlıyor

Sempozyum ve Kongre Başlıyor
Kütahya Valiliği, Kütahya Belediye Başkanlığı, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Çiniciler Odası Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu ve 1. Avrasya Sera

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediye Başkanlığı, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Çiniciler Odası Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu ve 1. Avrasya Seramik Kongresi 06 Ekim Çarşamba günü Hilton Garden Inn Kongre Salonunda başlayacağı açıklandı.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediye Başkanlığı, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Çiniciler Odası Başkanlığının katkılarıyla 6-8 Ekim 2010 tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu ve 1. Avrasya Seramik Kongresine seramik, cam, emaye, sır, çimento ve çini alanlarında yurt içi ve yurt dışında çalışan akademisyenler, sanatçılar, tasarımcılar ve ilgili sektör çalışanlarını bir araya getirip, bilgi birikimi ve tecrübelerin paylaşılması ile işbirliği olanaklarının belirlenmesi amaçlanıyor.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Ayşenur İslam, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Mahmut Evkuran, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral'ın Onursal Başkan olarak katılacağı 3. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumunda Çini Sanatı tarihi, Seramik Sanatları, Çini Bünye ve Sırları, Çini Dekor ve Dekorlama Teknikleri, Çini Dekor ve Form Tasarımı, Türk Çini Sanatının, Dünyadaki Örnekleri, Türk Çini Sanatının Dünya Medeniyetleri ile Etkileşimi, Çini Sanatının Akademik Eğitimi, Çini Sanatında Yeni Uygulama Alanları, Çini Sanatı ve Kıymetli Taşlar, Çini & Seramik Eser Restorasyon ve Konservasyonu ile Çini Sanatı ve Toplumsal Yaşam İlişkisi konuları, 1. Avrasya Seramik Kongresinde ise Arkeometri, Bioseramikler, Cam ve Cam Seramikler, Çimento ve Jeopolimer, Etektroseramikier, Hammaddeler, Nanotozlar ve Nanoyapılı Seramikler, Refrakterler, Seramik Kaplamalar ve Kompozitler, Seramik Sır ve Pigmentler, Toz Sentezi ve Süreçleri ile Tuğla ve Kiremit konuları yer alacak.
Eserlerin orijinallerinin teslimi 27-30 Eylül 2010, Sergi açılışı 04 Ekim 2010'da yapılacak olup 08 Ekim 2010'da sona erecek.
Avrasya Seramik Kongresi & III. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu kapsamında Kütahya Porselen 40. Yıl Seramik Yarışması ile Refsan Çini Yarışması düzenlenecek.
Yarışmaların amacı, uluslararası genç seramik sanatçılarının desteklemek, sanat ortamına yeni eserler kazandırmak, Kütahya Seramik Sanatının ilerlemesi noktasında sürdürülen sanatsal faaliyetlere destek vermek ve buna bağlı olarak seramik sanatçılarının verimlerini artırmaktır. Aynı zamanda, endüstriyel seramik tasarımında çağdaş bakış açıları, yenilik ve çeşitlilik kazanımlarına yardımcı olmak amaçlanmaktadır.
Kütahya Porselen 40. Yıl Seramik Yarışması için eserlerde herhangi bir tema kısıtlaması yoktur. Yarışmaya katılan eserler üç (3) ayrı kategoride değerlendirilecek olup, her kategori için bir başarı, bir mansiyon ve bir jüri özel ödülü olmak üzere toplamda dokuz (9) adet ödül ve ayrıca Teşvik ödülleri verilecektir.
Refsan Çini Yarışması için de eserlerde herhangi bir tema kısıtlaması yoktur. Yarışmaya katılan eserler iki (2) ayrı kategoride değerlendirilecek olup, her kategori için bir başarı, bir mansiyon ve bir jüri özel ödülü olmak üzere toplamda altı (6) adet ödül ve Teşvik ödülleri verileceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com