"Semt pazarı istiyoruz"

"Semt pazarı istiyoruz"
Kütahya'da, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yaptırılan konutların bulunduğu Akkent Mahallesi'nde semt pazarı kurulması için imza kampanyası başlatıklarını belirten Mahalle Muhtarı Cemil Uygun, bölgenin toplam nüfusunun 13 bin 500 kişi olduğunu, bir yıl so

Kütahya'da, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yaptırılan konutların bulunduğu Akkent Mahallesi'nde semt pazarı kurulması için imza kampanyası başlatıklarını belirten Mahalle Muhtarı Cemil Uygun, bölgenin toplam nüfusunun 13 bin 500 kişi olduğunu, bir yıl sonra Akkent'te yeni blokların inşasının tamamlanmasıyla nüfusun 15 bin kişiye ulaşacağını belirterek; 'Akkent kurulduğundan bu yana 4 yıldır semt pazarı bulunmuyor. Akkent'te semt pazarı
istiyoruz' dedi.
Mahalle Muhtarı Cemil Uygun, yaptığı yazılı açıklamada, 2 bin 350 konutta 8 bin kişinin yaşadığı Akkent Mahallesi'nin çevresinde 2 bin nüfuslu İnköy ve 2 bin nüfuslu Parmakören mahallelerinin yanı sıra 1500 nüfuslu Turgutlar köyünün bulunduğunu bildirdi. Bölgenin toplam nüfusunun 13 bin 500 kişi olduğunu, bir yıl sonra Akkent'te yeni blokların inşasının tamamlanmasıyla nüfusun 15 bin kişiye ulaşacağını ifade eden Uygun, Akkent'te kurulduğundan bu yana 4 yıldır semt pazarı bulunmadığını hatırlattı.
Mahalle Muhtarı Uygun, mahallenin semt pazarı ihtiyacının had safhada olduğuna işaret ederek, konuşmasında şunları dile getirdi:
'Halkımız binbir zahmet ve eziyetle şehir merkezindeki pazarlara gitmekte, otobüslere binmek bir dert, eşya taşımak bir dert olmaktadır. Pazar da bizim hakkımızdır. Bu eziyeti ve zulmü halkımız hak etmemektedir. Bu amaçla 'Pazarımı istiyorum, sen de imzanı at' adı altında imza kampanyası başlattık. Mahallemize pazar kuruluncaya kadar bütün yasal hakkımızı kullanacağız. Gerekirse bütün halkımızı belediye ve Esnaf Odaları Birliği önlerine toplayacağız ve haklı talebimizi dile getireceğiz. Buradan siyasileri de uyarıyorum. TOKİ halkını çantada keklik zannetmesinler, sorunlarımızı çözsünler. Pazar sorunumuzu, yol sorunumuzu ve çöplük sorunumuzu bir an önce çözüp TOKİ halkını bu eziyet ve zulümden kurtarsınlar.' şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com