“Sen bostan korkuluğusun”

“Sen bostan korkuluğusun”
MHP Grup Başkanvekili Vural, Arınç'a koyduğu 'idrak yolları enfeksiyonu'' teşhisinin devam ettiğini söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AKP’nin PKK’nın isteklerini yerine getirme taahhüdü verdiğini öne sürerek, “Silahlarıyla yurt dışına gitsinler biz de yardımcı olacağız ne demek- Af değil mi- Bu doğrudan doğruya af” diye konuştu.

”Bugün AKP’nin dostu PKK, İmralı, BDP olmuştur. AKP kılavuzları sürekli MHP’ye ve milliyetçiliğe saldırıyor, milletin ruhunu teslim almak istiyorlar. Direnen tek kale MHP kalmıştır, Başbakan’ın rahatsızlığının nedeni budur. Başbakan’a göre PKK’ya verilen her taviz güzel. Ama Türk milleti için bunlar zillettir. Milletin karşısına çıkıp konuşacak yüz bulamıyorsun. Ne taahhüt ettin, bunu çık açıkla. ‘Anayasa’ya oy vermezseniz terör yine başlar’ diye milleti tehdit ediyor. Tehditle bu değişiklikleri hazmetmeye zorlamaktadır. Millet sana iradeni terörist başına teslim et diye oy vermedi.

AKP, PKK yerine MHP ile mücadele ediyor. Bölücülük yerine milliyetçilikle mücadele ediyor. AKP, milletin hayat damarlarından, ruhundan kopmuş bir partidir. İmralı’ya teslim olmuş bir iradedir.” diye konuştu.

“SEN BOSTAN KORKULUĞUSUN”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a ”idrak yolları enfeksiyonu” teşhisi koyduğunu ve bu teşhisin hala devam ettiğini söyleyen Vural,  “Terörün önlenmesinde 4 ana nokta varmış; Kandil, Öcalan, BDP, Avrupa. Terörün önlenmesi noktasında kediye ciğeri teslim etmiş bunlar. Terörü çözmeyi bunlara bırakmış. Sen bostan korkuluğusun.”

İmralı canisine ‘eski terörist’ diyor. Herhalde bundan sonra hükümetin koalisyon ortağı olacak, öyle görünüyor ve bize dil uzatıyor. Ne yapacaksın, susturacak mısınız bizi- Sizin terörle mücadele edecek yüreğiniz, cesaretiniz yok, korkaksınız. Bebek katiline iradelerini teslim edenler, İmralı ağzıyla konuşanlar, bebek katiline PKK’ya bir çift laf edemiyor ama bize laf atıyorlar. Bize, ‘Parti bunlara mı teslim edilir-’ diyor. Sen Türkiye’ye kime teslim ettin, ona bak.” dedi.

AKP’nin ekonomi politikalarını da sert bir dille eleştiren Vural, ”Tezgahı kurmuşlar, Robin hüp ekonomisi uygulanıyor” diyerek ”Sen milli ekonomiyi tarumar etmekle görevlendirilmiş bir ekonomiyi uyguluyorsun” dedi.

“ERDOĞAN HANGİ SÖZÜNÜ TUTTU?”

Erdoğan’ın af ile ilgili sözlerinin anımsatılması üzerine Vural,  ”Başbakan şimdiye kadar hangi sözünü tuttu, Başbakan’ın söylediği sözler birbirini tutmuyor ki. KCK’lıları bırakmak için kanun maddelerini değiştiriyorlar. ‘Silahlarıyla yurt dışına gitsinler biz de yardımcı olacağız’ ne demek- Af değil mi- Bu, doğrudan doğruya af. Bütün bu söylemlerin hepsi sadece ve sadece gelişmelere göre pozisyon almaktır. Buna bukalemun siyaseti deniyor. Ayrıca devlete karşı suç işleyenleri affetmeye hazırlanıyorlar, Başbakan’ın sözünden bu anlam çıkıyor.”diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com