"Sen Filistin’den ne anlarsın Scarlett"

"Sen Filistin’den ne anlarsın Scarlett"
Pink Floyd'un efsane solisti Roger Waters, Hollywood yıldızı Scarlett Johansson'ı fena azarladı

Filistin’i işgal ettiklerini söyleyerek daha önce İsrail’e boykot çağrısı yapan efsanevi Pink Floyd grubunun solisti Roger Waters, reklamını yaptığı, işgal altında üretim yapan Soda Stream fabrikasıyla ilgili “İki topluluk arasında barış köprüsü kurmak için eşsiz bir fırsat” diyen ABD’li aktris Scarlett Johansson’ı sert dille eleştirdi.

Johansson, İsrailli markaya reklam yüzü olduktan sonra kendisini eleştiren Oxfam yardım kuruluşundaki elçilik görevini geçen hafta bırakmıştı. Walters, önceki gün Facebook’ta yayınladığı yazısında, İsrail’de konser verecek şarkıcı Neil Young’a ve Scarlett Johansson’a mektup yazdığını ama cevap almadığını söyleyerek ikiliyi eleştirdi.

Walters şu ifadeleri kullandı: Genç Scarlett’e bir-iki soru sormak istiyorum. Scarlett örneğin İsrail hükümetinin kuzeydeki Necef çölündeki bir Bedevi köyünü tamamen yok ettiğinin farkında mısın?.. Scarlett, Filistinli işçilerin reklamını yaptığın fabrikada eşit şartlarda, eşit kazançlarda, eşit haklarda çalıştığını iddia etmişsin. Gerçekten eşit haklara sahipler mi. Oy hakları var mı mesela. Yolları kullanabiliyorlar mı? Temiz içme suları var mı? Hayır bu haklara sahip değiller. Eee, senin bahsettiğin eşit haklar neler o zaman... Scarlett, kesinlikle çok tatlısın. Ama eğer Soda Stream’ın barış köprüsünü kurduğunu düşünüyorsan kesinlikle meseleyle pek alakalı değilsin demektir” dedi.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com