Sen misin muhalif sendikaya üye olan!

Sen misin muhalif sendikaya üye olan!
İETT’nin Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak atadığı Yusuf Limon, KESK’e bağlı TÜM-BEL-SEN’e üye olduğu gerekçesiyle görevden alındı.

İETT Genel Müdürlüğü, 19 Nisan 2013’te Limon’u Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü görevine getirdi. Limon, belediyenin önerdiği Kamu-Sen’e bağlı BEM-BİR-SEN yerine, TÜM-BEL-SEN’e üye olmasının ardından görevden alındı.
 
Yusuf Limon’un bağlı olduğu İstanbul TÜM-BEL-SEN Sendikası 4 No’lu Şube Başkanı Saadet Özsoy, 2 hafta görev yaptıktan sonra Limon’u çağıran Abone İşleri Daire Başkanı Murat Büyükçe’nin “Biz seni müdür olarak atadık, ama sen muhalif sendikaya üye olmuşsun. Bu sorunu nasıl çözeriz” dediğini, Limon’un da “Benim verebileceğim bir karar değil” cevabını verdiğini kaydetti.
 
Özsoy, bu konuşmanın ardından Limon’un başka bir göreve verildiğini, ayrıca başka bir başkanlığa atandığını belirterek,“Üyemiz sürgün edilmiştir” diye konuştu. İETT ise Limon’un müşteri hizmetleri müdürlüğü pozisyonuna geçici görevlendirme ile getirildiğini ve Limon’un sendika üyeliği nedeniyle görevden alınmasının söz konusu olmadığını öne sürdü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com