‘Senden büyük Allah var Başbakan’

‘Senden büyük Allah var Başbakan’
Türkeş: "Bölmek onların demokratik hakkıysa, bizim de böldürmemek demokratik hakkımızdır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, hükümetin İmralı görüşmelerini eleştirerek, “Bunlar Türkiye’yi bölmek ve ayrıştırmak istiyor. Bölmek onların demokratik hakkıysa, bizim de böldürmemek demokratik hakkımızdır” dedi.

Bursa’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İmralı süreci adı altında teröristlerle müzakere ettiğini söyledi. Türkeş, müzakereleri eleştirerek, “40 bin insanı katleden, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile sermaye oluşturan örgüt ne hakkı arıyor. Terörü bitirmenin tek yolu başını ezmektir. Bunlar Türkiye’yi bölmek ve ayrıştırmak istiyor. Bölmek onların demokratik hakkıysa, bizim de böldürmemek demokratik hakkımızdır. Grup toplantılarında sayısız konuyu gündeme getiriyoruz, cımbızla çekip yayınlanıyor. Bizler de bu sebepten bu ihanet ve bölünme sürecine karşı çıkmak adına mitingler gerçekleştirerek meydanlara ineceğiz. Seçim kaygımız yok. Oy istemek için meydanlara inmiyoruz. Eli kanlı terörist ile devlet meselelerini görüşenlere karşı, millet için 23 Mart’ta başlayan mitingler ile sürece ‘DUR’ demek için meydanlara iniyoruz” dedi.

“SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR’ DİYECEK İNSANLAR LAZIM”

Daha sonra düzenlediği toplantıda konuşan Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan bir partiyiz’ sözlerini eleştirerek, “Bu söylem bir kere hak, din İslam’a ve onun Kuran-ı Kerim’ine dahi aykırı. Bu kelamları nasıl söylersin. Eskiden Osmanlı’da para ile tutulan ve padişah Cuma namazına giderken ‘Fazla mağrur olma padişahım. Senden büyük Allah var”‘derlerdi. Bugün de böylesi lazım. Başbakan’a “Ey başbakan bu kadar mağrur olma. Senden büyük Allah var” diyecek insanlar lazım” diye konuştu.

Türkeş ve beraberindeki heyet daha sonra kısa bir esnaf ziyaretinin ardından Orhangazi İlçesi’nden ayrıldı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com