Sendika ve belediye masada

Sendika ve belediye masada
Emet belediyesi bünyesinde çalışan ve Hizmet-iş sendikası üyesi 38 işçiyi kapsayan toplu işçi sözleşmesi görüşmeleri başladı.
Ercan KOLKU | Emet

Hak İş Konfederasyonu İl Temsilcisi ve Hizmet İş Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen ile Emet Hizmet iş sendikası temsilcileri Emet belediye başkanı Mustafa Koca ile bir araya geldiler.
 
03.01.2011 tarihinde Belediye Hizmet İş Sendikası ile imzalana anlaşma bu yıl itibari ile sona ererken, önümüzdeki 2 yıllık dönem için yeni sözlşeme üzerine görüşmeler başladı. Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri üzerine bir açıklama yapan Hizmet iş Ege bölge temsilcisi Ahmet Özen 50 maddelik sözleşmeninin 31 maddesinde anlaşma sağlandığını beyanla; ;” İşçilerimizin sosyal hakları ile ilgili maddelerde mutabakata varıldı. 19 madde ise genelde işçi yevmiyeleri ile akalaı maddeler. Bunun üzerine görüşmelerimiz ve fikir alışverişlerimiz sürüyor. Bizler inanıyoruz ki daha öncede olduğu gibi belediye başkanımız Mustafa Koca işçilere hak ettiği ücreti verme konusunda tereddüt etmeyecektir”
 
Sözleşme görüşmeleri için bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Koca ise ;”Yapmış olduğum tüm toplantılarımda belirttiğim gibi elimden ne gelirse belediyemizin bütçesi ve imkanları dahilinde bir aile olarak gördüğüm işçilerimizin sosyal hkalrını iyileştirmeye çalışıyoruz. Çalışanlarımızn hakkını alnının teri kurumadan ödemeyi kendime ilke ve gaye edindim. İdaresini yürüttüğüm bu kurumun tek başına sahibi değilim, biriz beraberiz , ilçe halkının olduğu kadar personelimin de sıkıntı ve dertlerini dinlemeye ve çözmek için gerekli her tür adım atılacaktır. İşçi kardeşlerimiz hiç merak etmesinler haklarının mücadelesini birlikte vereceğiz” dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com