Sendikal Güç Birliği Platformundan 4+4+4 çağrısı

Sendikal Güç Birliği Platformundan 4+4+4 çağrısı
Sendikal Güç Birliği Platformu, eğitimde getirilmek istenilen 4+4+4 sistemini büyük bir kaygı ve tepkiyle karşıladıklarını belirterek, hükümeti tasarıyı bir an önce geri çekmeye çağırdı.

Sendikal Güç Birliği Platformu dönem sözcüsü Mustafa Türkel imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Meclis gündeminde bulunan eğitim sistemini baştan aşağı değiştirmeyi gündeme getiren 4+4+4 tasarısı Hükümetin yeni bir ideolojik projesi olarak nitelenerek, tasarıyı kaygı ve tepkiyle karşıladıkları açıklandı. Açıklamada, “Bilginin, bilgiye dayalı teknolojinin ve bilgi üretiminin en değerli ürün haline geldiği günümüz dünyasında, çocuklarımızı, gençlerimizi örgün eğitim dışına itmeye hazırlanan bir tasarıyla TBMM’ye gitmek, AKP’nin son pervasızlığıdır” denildi.

Tasarıyı bir toplum mühendisliği çabası olarak niteleyen Sendikal Güçbirliği Platformu, 4+4+4 projesini “dayatmacı, bilimsellikten uzak, çağdışı, gerici, siyasi ve ideolojik bir tasarım” olarak gördüğünü de ifade etti.

Hükümeti de, “güç bende” takıntısını bırakıp, tasarıyı derhal geri çekmeye çağıran Platform, tasarıya tepki veren her kesimle birlikte olduğunu da vurguladı. Platform, açıklamasında 4+4+4 projesine karşı çıktığı noktaları şöyle sıraladı:

“-Türkiye için bilimsellikten ve akılcı düşünceden uzaklaştırılmış yeni bir toplum mühendisliği projesidir.
-Eğitim sistemini dinci bir model içinde yeniden şekillendirmeyi hedeflemektedir.
-Türkiye’nin toplumsal yarası kadın erkek eşitsizliği, kızlarımızın eğitim alamaması sorununu vahim bir şekilde derinleştirecektir.
-Aslında kız çocuklarının örgün ve okul içi eğitimden uzaklaştırılması hedefinin de üstünü örtmektedir.”(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com