Sendikalar Ankara’da mitinge hazırlanıyor!

Sendikalar Ankara’da mitinge hazırlanıyor!
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin katılacağı büyük miting büyük ses getirecek

Sendikalar, Ankara’da Güvenpark’ta 11 Ocak 2014 Cumartesi günü "Özgürlük, Barış, Demokrasi, Adalet ve Emek" mitingi yapacaklar.

DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) ve TTB (Türk Tabipler Birliği)’nin katılacağı mitinge dair katılacak kurumları temsilen  KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul bir basın açıklaması yaptı.AKP Hükümeti’nin ve ortaklarının yeni hırsızlıklarının ve yolsuzluklarının ortaya çıktığını belirterek, "Her gün yeni yeni kutular açılıyor, çalıp çırptıkları bir bir ortaya dökülüyor" dedi.

Tombul, yıllardır "hırsız var" diyerek, AKP İktidarı’nın soygun düzenini işaret eden emek ve demokrasi güçleri baskıyla, şiddetle susturulmaya çalışıldığını savunarak, "11 yıldır daha fazla yoksulluğun, sömürünün, baskının ve gericiliğin rejimini inşa edenlere cevabımızı şimdi eşitliğin, özgürlüğün, barışın ve demokrasinin mücadelesini büyüterek vereceğiz” diye konuştu.“Bugüne kadar emeğimizin değerini hor görenlerle, onurumuzla oynayanlarla, evlerimizin içine kadar girip bizleri denetlemeye kalkanlarla hesabımız bitmedi, o koltuklarında oturdukları sürece de bitmeyecek!” diyen Tombul şunları kaydetti:

İktidarda on birinci yılını tamamlayan AKP, gizli ortağının da yardımıyla, örneklerine ancak tek parti Toplumsal yaşamı dinsel muhafazakarlıkla kuşattı, halkı dini referanslarla yönetmeye kalktı.Ortadoğu’da sürdürdüğü işbirlikçi politikalarla Ortadoğu halklarının geleceğini ellerinden alan kirli savaşın parçası, ülkemiz halklarının üzerine yağan bombaların sorumlusu oldu.11 yıldır daha fazla çözümsüzlüğe ittiği Kürt sorununda halkların dilinde yükselen toplumsal barış talebini, bugün hala duymamakta ısrar ediyor. Kürt sorununun demokratik, barışçıl çözüm sürecini baltalamaktan başka bir adım atmıyor, inkar etmeye ve oyalamaya devam ediyor. Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilen, 34 vatandaşımızın canına mal olan Roboski katliamında kusur ve kasıt yok denilerek yeni katliamlara davetiye çıkarıyor. Bugün tüm pisliği ortaya saçılan bu neoliberal düzende eğitimden sağlığa kadar en temel insani haklarımızı elimizden aldı, içtiğimiz sudan soluduğumuz havaya kadar her şeyi paralı hale getirdi. Derelerimizi kuruttu, son kalan yeşil alanlarımıza bile taşa çevirdi.”Çetelerin içinde çete arayanların, tüm suçu "paralel" dünyalara atarak kendilerini aklamaya çalışanların yalanlarına karınlarının tok olduğunu kaydeden Tombul, "11 yıldır bu oyunlara gelmediğimiz gibi bugün de gelmeyeceğimizi duyurmak için bir kez daha alanlara çıkıyoruz. Emek ve demokrasi güçleri olarak 11 Ocak Cumartesi günü geçekleştireceğimiz Özgürlük, Barış, Demokrasi, Adalet ve Emek Mitingi'nde bu düzenden rahatsız olan herkesle, sesimize ses gücümüze güç katalım, faşizme karşı omuz omuza diyelim" ifadelerini kullandı.Mitinge ilişkin bilgi veren Tombul, "11 Ocak Cumartesi, yurdun dört bir yanından gelen dostlarımızla saat 09.00'da Ankara Hipodromu'nda buluşacağız. Buradan saat 09.30'da başlayacağımız yürüyüşümüzle Sıhhiye Meydanı'na ulaşacak ve saat 12.00'de mitingimizi başlatacağız. Gelin isyanımızı ve yeniden kurma gücümüzü hep bir ağızdan haykıralım, gelin bu pisliği temizleyelim" diye konuştu.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com