Sendikalar çözüm süreci için buluştu

Sendikalar çözüm süreci için buluştu
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esat Tektaş, çözüm sürecinin alanlardaki yansımalarını, sürece verilebilecek desteği ve eksikleri konuşmak için Eskişehir’de bir araya geldi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esat Tektaş, çözüm sürecinin alanlardaki yansımalarını, sürece verilebilecek desteği ve eksikleri konuşmak için Eskişehir’de bir araya geldi. 

Öğretmenevi'ndeki toplantının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Eskişehir İl Başkanı İsmail Altınkaynak, ülke için çok ehemmiyeti olan bir konuda insiyatif alarak elini taşın altına koyan konfederasyonlarıyla gurur duyduğunu aktardı.

Daha sonra konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul, çözüm sürecini, ülkenin heba edilen imkanlarını geri döndürecek ve toplumsal barışı sağlayacak bir adım olarak gördüklerini ve süreci desteklerini söyledi. Terörün en büyük mağdurları şehit ve gazi yakınlarının bile sürece büyük destek verdiğini belirten Tombul, “Bugün sürece ülke çapında olan desteğin oranı yüzde 75’leri bulmuştur. Sürecin başarıya ulaşacağına dair umutların yüzde 60’ları aşması da önemlidir. Şimdi hepimize düşen görev bu yükselen umutların ve desteğin heba olmaması için çalışmaktır. Memur-Sen Konfederasyonu olarak akan kan ve gözyaşının bitirilmesi için çalışılması gerekliliğine yüksek bir inancımız var. Bu inançla birlikte şehit ve gazilerimizin onur ve gururunu korumak ve incitmemek olarak belirlediğimiz kırmızı çizgilerimizde kabul görüp benimsenmektedir. Memur-Sen olarak sürece verdiğimiz destek için oluşturduğumuz dil bu ülkenin inancını ve bu inançla yoğrulmuş tarihinin süzgecinden geçirilmiştir” dedi.

Tombul, Memur-Sen olarak süreçle alakalı toplantıları sürdüreceklerini de bildirdi.

Daha sonra sendika üyeleri, süreçle alakalı karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com