Şener AKP'yi 'Yezid'e benzetti

Şener AKP'yi 'Yezid'e benzetti
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, AKP'ye 'Yezid' benzetmesi yaptı. Şener, 'Eğer ayakta kalmak, güç sahibi olmak haklılığı, zayıf düşmek veya yok olmak haksızlığı gösteriyor olsaydı Yezid'i haklı, Hazreti Hüseyin'i haksız

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, AKP'ye 'Yezid' benzetmesi yaptı. Şener, 'Eğer ayakta kalmak, güç sahibi olmak haklılığı, zayıf düşmek veya yok olmak haksızlığı gösteriyor olsaydı Yezid'i haklı, Hazreti Hüseyin'i haksız görmemiz gerekirdi' dedi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Abdüllatif Şener, eski partisi olan AKP hakkında eleştirilerde bulundu. AKP'den ayrıldığı için iyi yaptığını ifade eden Şener,“Bulunduğum nokta, ülkem adına da kendi adıma da doğru noktadır. Bir yerin doğru veya yanlış olduğunu gücüyle ölçemezsiniz. Doğrunun ölçüsü güç değildir. Doğrunun ölçüsü iktidara ulaşmış olmak da değildir. Seçim sonuçları da değildir. Seçim sonuçları sadece ülkedeki erklerin hangi organizasyon tarafından kullanılacağını belirler. Yoksa haklıyı haksızı belirlemez. Çünkü seçimler bir mahkeme değildir. Eğer ayakta kalmak, güç sahibi olmak haklılığı; zayıf düşmek veya yok olmak haksızlığı gösteriyor olsaydı Yezid'i haklı, Hazreti Hüseyin'i haksız görmemiz gerekirdi. Ama kamu vicdanı da yeryüzündeki 1.5 milyar Müslümanın duyguları, düşünceleri, vicdanı der ki; Hz. Hüseyin doğruyu temsil ediyordu, Yezid'in çizgisi yanlıştır” dedi.

'Saddam Hüseyin de güçlüydü'

Son günlerde dini kaynaklardan referans kullanılmasına da göndermede bulunan Şener, “Şimdi dini kaynaklardan referans kullanan pek çok kişi, aydın, kuruluş, siyasiler nerdeyse doğrunun ölçüsünü güç olarak göstermeye çaba harcıyorlar. Saddam Hüseyin de bir zamanlar çok güçlüydü ama Irak'ın başına en büyük felaketi de o getirdi. Hitler, Almanya'da oyla iktidara gelmiştir. Hitler'in ulaştığı oy desteğine kolay kolay kimse ulaşamamıştır.
Ama, Alman milletinin başına Hitler'den daha büyük bela hiç gelmemiştir. 'Oy herşeydir, hakkı da belirler, doğruyu da eğriyi de belirler' diyenler gerçeklerden haberdar değillerdir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com