Şener evinde çoşkuyla karşılandı!

Şener evinde çoşkuyla karşılandı!
Nedim Şener, Silvri Cezaevi'nden ayrıldıktan sonra evine döndü. Şener evinin önünde Türk bayrakları ve çoşkulu bir kalabalıkla karşılandı.

Gazeteci Nedim Şener, tahliye edildikten sonra Bakırköy'deki evine gitti. Burada Türk bayrakları ile karşılanan Şener, "Tutuklamalar konusunda çok ciddi sıkıntılar var Türkiye'de" dedi.

Tahliye edilen Şener, Bakırköy Osmaniye'deki evinin önünde mahallede oturan vatandaşların ve meslektaşlarının sevgi seliyle karşılandı. Türk bayrakları ile karşılanan Şener, "Şuanda (cezaevinde) bizi izliyorlardır. Pek mutlu olduklarını zannetmiyorum. Ben onların da adil yargılanması için elimden geleni yapacağım. Gazeteci olarak gerçeklerin ortaya çıkarılmasını devlet denetleme kurulunun da daha önceki raporlarını dosyamıza koymuştuk. Orada sizlerde şahit olmuştunuz. O insanların o arada haksızlık yapılmaması için elimizden geleni yapacağız. Ben gazeteci olarak elimden ne geliyorsa onu yaparım. Bizim aradığımız tek şey adalet. Onların çocukları bizim çocuklarımız gibi mağdur olmayacaklar. Benim uğradığım haksızlığa kimsenin uğramaması için dua ettim. Hep hapishaneye girecek son gazeteci ben olayım istedim ama bu maalesef olmadı. Diğer arkadaşlarımız çıkana kadar da bu mücadelemiz sürecek" dedi.

BEN SADECE GERÇEKLERİ YAZDIM!

Bir gazetecinin "Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusu üzerine 'yine muhabirliğe devam' şeklinde yanıt veren Şener, "Gündemi değiştirecek haberler yapacak mısınız?" sorusuna ise "Öyle bir çabam yok. Ben sadece gerçekleri yazarım. Burada değil, sizin yanınızda yer almak istiyorum" diye yanıtladı.

KOMPLOYU ORATAYA ÇIKARTACAĞIZ!

Şener, "Mahkeme ifade özgürlüğünü tanıyan bir karar verdi. Dijital verilerin sağlıksızlığı konusunda ilk tespiti yapan yine mahkeme başkanıdır. Eğer burada bir komplo varsa bunu ortaya çıkaracağız. Burada olgularla varsayımları birbirinden ayıracağız. Bunlar çok önemli. Ben böyle bir telkin almadım" dedi.

"En çok neyi özlediniz?" sorusuna Şener, "En çok sizi özledim. En çok gazeteciliği ve gerçeklerle buluşmayı özledim, ailemi özledim" diye yanıtladı.

TÜRKİYE'DE TUTUKLAMA SÜRELERİ BÜYÜK BİR SORUN

"Eşiniz sizi karşılamaya geldi o an neler hissettiniz?" sorusuna Şener, "Allah kimseyi ailesinden ayırmasın" şeklinde yanıtladı. Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tutuklamalar konusunda çok ciddi sıkıntılar var Türkiye'de. Adalet Bakanlığı bazı şeyleri çözeceğini söylüyor. Biz bir yıl kaldık. Sayenizde çok tutsak olarak hissetmedik kendimizi. Çok daha mağdur yaşayan insanlar var. Onlara nasıl yardımcı olabiliriz tüm kafamızdaki soru işaretleri bunlar. Oradan dışarıya bakış çok farklı. Cezaevi koşullarının değiştirilmesi konusunda ne yapacağız bunu düşüneceğiz."

1 YILDA OTUZ KİLO VERDİ

Cezaevinde kaç kilo verdiği sorulan Şener, "Bir yıl içerisinde yaklaşık 30 kilo verdim" dedi.

KCK soruşturması kapsamında halen tutuklu bulunan Çağdaş Ulus'un duruma da değinen Şener, "İçeride Vatan Gazetesi'nin muhabiri var.
Zannediyorum volta atıyor. Ben havalandırma küçük olsa da daireler çiziyordum. Duvarlar üzerimize gelmiyor, kendi etrafınızda dönüyorsunuz. Bu daha fazla mesafe yapıyor. Günde 5-6 km yürüyordum
" dedi.

BİZE KURULAN KOMPLOYU ORTAYA ÇIKARTACAĞIZ!

"Kitap çalışmanız var mı?" sorusu üzerine Şener, "Bir şeyler hazırladım yaşadığımız süreyle ilgili. Bize kurulan komplonun ipuçlarını bulabileceğiniz bir çalışma yapacağız" diye yanıtladı.

Soruları yanıtlayan Şener, daha sonra evinin önünde bekleyen mahalle sakinlerinin Türk bayrakları ve sevgi gösterileri arasında evine girdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com