Şener Tedbirini Almıştı!

Şener Tedbirini Almıştı!
Bugün Ergenekon kapsamında gözaltına alınan Nedim Şener'in Bakırköy'deki evinde polisler 8 saatlik arama yaptı. Fakat polis evde bir şey bulamaz! İşte nedeni…

elmahaber / analiz

İsmail Sağıroğlu

Ergenekon operasyonu kapsamında 14 Şubat günü Soner Yalçın'ın evine baskın düzenleyen polisler, Yalçın'ın bilgisayarında bazı dökümanlar buldu.

Bir kısmı medyaya yansıyan belgelere göre; Hanefi isimli word belgesinde: "Hanefi'nin kitabı ne durumda referandum öncesi yetiştirilmeli. Nedim'i sıkıştırın hızlandırsın. Referandum sürecinde cemaati yıpratmalı ve kamuoyu üzerinde güvenilirliğini azaltmalı. Hanefi kullanılmalı." Sabri Uzun adlı world belgesinde ise: "Sabri'nin kitap konusunda çekincesi var. İkna etmeye çalışalım. Kitabı seçimden önce yetişmeli. Nedim, Ahmet Şık konusunda görüşsün. Kitaba çalışırken cesur olun. Çıkarma ve ekleme yapmaktan çekinmeyin. Bu kitap Simon'dan daha kapsamlı olmalı. Nedim'i kutlarım. Ahmet'i çalıştırsın. Hanefi çıkacak ve Sabri'ye katılacak. Emin ve Sabri'ye moral verin. Sabri adıyla çıkmasına zorlayın. Seçimden önce yetişsin."

Ergenekon savcıları, Yalçın'ın evinden çıkan bu belgelerden hareketle tam 18 gün sonra aralarında Nedim Şener, Ahmet Şık, İklim Bayraktar gibi gazetecilerin de bulunduğu kişilerin evine baskın düzenledi.

Söylentilere göre bu operasyon daha erken yapılacaktı fakat araya Erbakan'ın cenazesi girdi.

İlginç tesadüfe bakan ki pazartesi günü Soner Yalçın'ın evinde çıkan belgeleri Nedim Şener'e sormak için Milliyet binasında bir röportaj yaptık.

Aslında bu görüşmeyi daha erken gerçekleştirecektik fakat araya Şener'in eşinin kalp ameliyatı girdi.

Yaklaşık bir saat görüştüğümüz Şener'e aklımıza takılan her şeyi sorduk.

Şener, çok tecrübeli bir gazeteci, ödevini iyi çalışmış, neler soracağımızı az çok tahmin etmişti. Sorularımıza hiç duraksamadan tıkır tıkır cevap verdi.

Ben diyordu, her şeyi hesap ederim. Sizin buraya gelişinizden gidişinize kadar olan her şeyi de hesap ettim. Yarın bir gün beni savcılar çağırdığı zaman da veremeyecek hiçbir hesabım olmayacak. Bütün yaptıklarımı açıklayabilirim. Evimde hiçbir belge, doküman bulundurmuyorum. Tek bir hard disk, tek bir cd bile yok. Telefonlarımız dinleniyor. Konuşurken çok dikkatli konuşuyorum.

Soner Yalçın kendisine bir operasyon yapılacağını beklemiyordu. Bundan dolayı çok dikkatsiz davranmış ve bilgisayarında, evinin özel bölmelerinde bazı belgeler saklamıştı.

Şener'in evini basan polislerin bu yüzden bir şey elde edebileceklerini düşünmüyorum. 8 saatlik aramada ne buldular yakında ortaya çıkar.

Fakat Ergenekon, teknik takibe dayalı bir operasyon. Bundan dolayı Nedim Şener'in bazı görüşmeleri teknik takibe takılmış olabilir.

Benim görüştüğüm, tanıdığım Nedim Şener'in gazetecilik dışında bir şey yapacağına inanmıyorum.

Bakalım Ergenekon savcıları bu gözaltıyla ilgili ortaya ne gibi deliller koyacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com