Şener'den Erdoğan iddiası

Şener'den Erdoğan iddiası
Türkiye Partisi’nin kendisini kapatma kararı almasıyla gündeme gelen eski AKP’li bakan Abdüllatif Şener, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hezimete uğrayacağını söyledi.
Partisini kapattıktan sonra siyasete nerede devam edeceği merak konusu olan Abdüllatif Şener “Siyaseti bırakmış değilim. TBMM’deki partilerde siyaset yapmayı düşünmüyorum.” dedi.
 
Şener "İktidar partisini çok iyi bilen bir isimsiniz. 3. dönemi bitecek bir çok isim var. Erdoğan’ın Köşk’e çıkması durumunda neler bekliyorsunuz?" sorusuna şöyle yanıt verdi:
 
Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar Başbakan ayakta kalır mı? Parti bu yanlış politikaların sonucunda nasıl sarsılır, daha bunlar ortaya çıkmış değil. Bugünkü dengelere göre iki yıl sonra olacak seçimlerin ortaya ne çıkaracağını konuşmak gerçekten çok zor. Üç yılı dolan vekiller bırakmak zorunda kalacak yorumları yapılıyor. Bu da çok yorum yapılacak bir konu değil bana göre. Çünkü yerel seçimler yapılacak. Arkasından cumhurbaşkanlığı seçimi var. Burada soru cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçimler birleşecek mi yoksa ayrı ayrı mı yapılacak? Birleşecekse dediğiniz sorun ortaya çıkabilir. Ama ayrı ayrı yapılacaksa, Köşk seçiminden sonra kalanlar tüzükteki o maddeyi değiştirir ve yollarına devam ederler. Hiçbir sorun da olmaz. Onun bir problem olup olmayacağı da şu anda belli değil.
 
‘Köşk seçimi Erdoğan için hezimet olabilir’
 
Yani orada ne tür bir gelişme olacak, kim kime nasıl bakıyor onu tam kestiremiyorum. Bence hayatının en büyük hezimetini orada alabilir. Birinci hezimeti 1991 seçimlerinde oldu. İkinci hezimeti de bu olabilir. O taktirde kurguladığınız hiçbir senaryo işlemez. “Bazı şeyler çantada keklik de ondan sonra ne olur” gibi konuşuluyor. Ben hiçbir şeyin çantada keklik olduğunu düşünmüyorum. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com