Şener'in Konuşmasının Arkasında Yatan Sır!

Şener'in Konuşmasının Arkasında Yatan Sır!
Abdüllatif Şener'in başsağlığı konuşması kafaları karıştırdı...

Cihan Demirci / elmahaber

Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın vefat haberi, siyasetçileri ve medya dünyasını derinden sarstı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Erbakan'ın vefatının ardından siyasetin önde gelen isimleri ve bazı köşe yazarları açıklamalarda bulunup başsağlığı dileklerini ilettiler. Ancak bunların içinde en çarpıcı olan konuşma, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener'e aitti.

Erbakan'ın vefat ettiği hastane önünde açıklama yapan Şener, herkese başsağlığı diledi önce.

Erbakan için, 'kendileri Türkiye'de iyi şeylerin olmasını istedi. Ülkemizin güçlü ve büyük bir ülke olması için siyaset mücadelesi vermiştir. Siyasette ekol olduğunu da ortaya koymuştur' dedi. 

Buraya kadar normaldi her şey.

Ama önce Saadet Partili bir yetkili gibi, hastanede kalabalık oluşmaması adına taziyelerin Saadet Partisi'nde alınacağını açıkladı.

Sonra da esas bombayı patlattı. 

Vefatından önce Erbakan'la görüşmelerde bulunan Şener, bu görüşmelerin siyasi bir ittifak kurma çalışması olduğu konuşulsa da açıklama yapmaktan kaçınıyordu. Oysa bugün hiç çekinmeden, hatta üstüne basa basa Erbakan'la yaptığı görüşmelerin ittifaklar üzerine olduğunu ifade etti.

Bunca zaman ittifak konusu hakkında açıklama yapmayan Abdüllatif Şener'in özellikle böyle bir günde, bu açıklamayı yapmasının arkasında yatan sebep neydi dersiniz?

Milli Görüş'ün bu acı gününde hiç hoş olmasa da kulislerde konuşulan flaş iddia, Şener'in Saadet Partisi'nin başına geçmeyi
hedeflemesi.

Siyaset, ölümü bile fırsat kılabilecek kadar acımasız mı, bunu bekleyip göreceğiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com