Seneye En iddialı Takım Beşiktaş Olacak

Seneye En iddialı Takım Beşiktaş Olacak
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılacak olmalarını ve Bursaspor'un aldığı cezayı değerlendirdi.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, kazandıkları Ziraat Türkiye Kupası'nın siyah-beyazlı kulübün geleceği için bir milat olacağını belirterek, ''Kazandığımız kupanın karşılığını gelecek yıl Avrupa'da Türk futbolseverlere ödeyeceğiz'' dedi.

Metin Keçeli, Swissotel'de düzenlenen TSYD Sportif İletişim ve Başarı Ödülleri ve TSYD-Ülker Spor Yazarları Armağanı Yarışması ödül töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın iyi bir kadro kurduğunu, ancak bunun karşılığını ligde alamadığını, hatta Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi yaşadığını ifade eden Keçeli, şunları söyledi:

''Çok şükür dünkü maçı kazandık ve kupayı aldık. Bu sayede Avrupa'ya gidiyoruz. Bu, bu sene yaşadığımız kaostan kaynaklanmıştır. Ben inanıyorum Beşiktaş gelecek yıl, herkesin beklediği bir takım hüviyetinde oynayarak belli bir noktaya gelecek, ligin en iddialı takımı olacak. Uyum sorunu bizi hedeften uzaklaştırmıştı. Hatta Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi yaşamıştık. Bunu aşmamız tüm Beşiktaşlılar olduğu gibi beni de çok mutlu etti. Kazandığımız kupanın karşılığını gelecek yıl Avrupa'da Türk futbolseverlere ödeyeceğiz.''

Keçeli, transfer konularında bir şey söyleyemeyeceğini dile getirerek, ''Kazandığımız Türkiye Kupası bir milattı. Önümüzdeki günlerde futbol komitemiz, yönetim kurulumuz, Beşiktaş'ın gelecek yıllarını, en başta Tayfur Havutçu'yla değerlendirerek transfer politikalarını geliştirir'' dedi.

Teknik direktör Tayfur Havutçu'ya görev verirken ona güvendiklerini ifade ettiklerini belirten Metin Keçeli, ''Tayfur Havutçu ile devam edecek misiniz?'' yönündeki soruya, ''Maçlar bitince Tayfur Havutçu'nun durumunu değerlendireceğiz demiştik, o günler gelmek üzere'' yanıtını verdi.

-BURSASPOR'UN ALDIĞI CEZA-

Bursaspor'a verilen cezayı da değerlendiren Keçeli, benzeri olayların İstanbul, Ankara, Kayseri gibi kentlerde de yaşanabildiğine işaret ederek, şiddet olaylarının futbolun önüne geçtiğini vurguladı. Keçeli, şunları kaydetti:

''Bursa gibi, Türkiye'nin en güzel, en medeni, sporun en eski olduğu bir ilimizde, İstanbul'dan gelen Beşiktaş sahaya gidip maç oynayamadı. Bunun nedenlerini tüm futbolseverler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tek tek incelemeli. Devlet, bu konuya el koydu ve futbolda terörün, şiddetin önüne geçmek için bir kanun çıkardı. Ben bu kanunu destekliyorum. Uygulanmasını istiyorum. Aynı şey bizim taraftarlarımız tarafından da yapılsa aynı şekilde cezalandırılmalı. Bursaspor'a verilen cezanın mahiyeti beni ilgilendirmiyor. Önemli olan futbol terörünü önlemek için caydırıcı hamlelerde bulunmak.''

Keçeli, cezanın adil olmadığı yönündeki eleştirilere ilişkin ise, ''Ben onları bilmem, onları federasyon cevaplar. Bizim statta, bizim çevremizde, bizim taraftarlarımızda böyle olaylar olursa federasyonun aynı şekilde ceza vermesine katılırım'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com