Seni seviyorum demek için...

Seni seviyorum demek için...
Erkekler "Seni seviyorum" sözünü söylemek için ortalama 88 gün bekliyor. Ancak kadın ise daha temkinli davranıyor. Kadınlar 134 gün sonra o sözü ilk kez söylüyor.

Sevgililerinden 'Seni seviyorum' sözünü duymak birçok insan için birçok hediyeden daha makbul. Ama kadın ve erkeğin o sözü ilk kez duyması için çok beklemeleri gerekiyor. Eğer erkek aşık olmuşsa çok zaman geçmeden söylüyor. Erkeğin "Seni seviyorum" demesi için 88 gün geçmesi gerekiyor. Ama buna karşılık kadın 134 gün bekliyor.

İngiltere'de yapılan araştırmada ayrıca erkeklerin yüzde 39'u ilk ayda "Seni seviyorum" diyor. Buna karşılık kadınların oranı yüzde 23.

Erkeklerin üçte biri (yüzde 33) flörtlerinin ilk ayında sevgilisini ailesiyle tanıştırıyor. Kadınlarda ise bu oran sadece yüzde 25. YouGov'un eHarmony için yaptığı araştırmaya göre erkekler teklif etmekte daha çabuk davranıyor. Yüzde 33'ü ilk ayda teklif ediyor.

Ancak çok tekrarlanan klişeninn aksine erkeklerin büyük oranı önemli günleri hatırlıyor. Mesela  yüzde 77'si ilk kez ne zaman "seni seviyorum" dediğini hatırlıyor. Sadece yüzde 5'i partnerinin elini ne zaman tuttuğunu hatırlamıyor.

18 ile 24 yaş arası gençler beklentilerin aksine ilk kez el ele tutuşmak ve ilk öpücük için diğer yaş gruplarına göre daha çekingen davranıyor. Erkek ve kadınlar yüzde 58'i ilişkilerinin ilk üç ayında cinsel ilişkiye girdiklerini söylüyor. Erkeklerin yüzde 43'ü, kadınların ise yüzde 36'sı ilk ayda yerine getirdiklerini belirtiyor.

Erkek kendini uzun ilişkiye daha çok adıyor. Erkeklerin yüzde 33'ü ilişkiyi ilk yıl içinde sıkılaştırıyor ve yüzde 37'si 12 ay içinde evlilik veya nişanlılık için dizlerinin üstüne çöküyor.

İlişki uzmanı Jenni Trent Hughes erkekler hakkında geleneksel algının artık modası geçmiş. Erkekler artık daha yumuşak ve daha duygusal" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com