“Senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız"

“Senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız"
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, "Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit şehidim manevi varlığından güç alan bizler, her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken iç v

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 'Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit şehidim manevi varlığından güç alan bizler, her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken iç ve dış tüm düşmanlarımızı bertaraf ederek, senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız' dedi.
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Şehitler Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Kumartaşlı, 'Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde, 'kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan, ama görevini yapmış olmanın huzuru içersinde' yatan kahraman şehitlerimizi, ülkemizin esenliği yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için canlarını feda eden yüreği
pek şehit polislerimizi hak ve menfaatlerimizi koruma uğrunda görev yaparken çeşitli ülkelerde hain saldırılara maruz kalan Dışişleri Bakanlığı mensubu şehitlerimizi, yurdumuzun en ücra köşelerinde insanımızı aydınlatma yolunda cefakar ve fedakarca görev yaparken şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. 18 Mart Çanakkale'nin geçilemeyeceğinin Türk milletinin esir edilemeyeceğinin, Türk vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.
İşte bu sebepledir ki 18 Mart Yüce Meclisimiz tarafından 27 Haziran 2002 tarihinde 4768 sayılı yasa ile şehitler günü olarak kabul edilmiştir' dedi.
'Dünyada Türk adının duyulduğu andan itibaren bayrağımızı yeryüzünün her noktasına taşıyanların üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin, Türklük uğruna bedenlerini toprağa koydukları gün' olduğunu hatırlatan Kumartaşlı, Türklüğün ve şehitliğin çok önemli olduğunu söyledi. İsmail Kumartaşlı, 'Yurdumun semalarında, denizlerinde, Malazgirt'te, Kosova'da, Niğbolu'da, Yemen'de, Galiçya, Kafkasya, Sarıkamış, Çanakkale, Kocatepe, Kore, Kıbrıs, Irak, Hakkari, Van, Şırnak'ta dağ başında, bir köyde, kendini sözde medeni sanan ülkelerde şehit olanların günüdür. Bugün; ölümsüzlük şerbeti içenlerin Tanrı'ya kavuştukları gündür. Bugün, barutun kanla, kanın canla, canın vatan, namus ve bayrak uğruna destanlaştığı gündür. Vatan uğrunda canlarını veren tüm şehitlerimizi andığımız bu anlamlı günde Çanakkale'de Alay Komutanından son erine kadar şehit olan 57. alayı hatırlamamak mümkün değildir. Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit şehidim, manevi varlığından güç alan bizler, her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken iç ve dış tüm düşmanlarımızı bertaraf ederek, senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com