"Seninleyiz Suriye!" kampanyası

Seninleyiz Suriye! kampanyası
Suriye'deki iç savaşın 3. yıl dönümünde dünya çapında başlatılacak kampanya kapsamında, 13 Mart'ta gün batımı ile dünyanın önemli meydanlarında kırmızı balonlar gökyüzüne salınacak

İSTANBUL (AA) - Suriye'deki iç savaşın 3. yıl dönümünde başlatılacak "Seninleyiz Suriye!" kampanyası kapsamında, 13 Mart'ta gün batımı ile dünyanın önemli meydanlarında kırmızı balonlar gözyüzüne salınacak. 

Yeryüzü Doktorları Derneği'nden yapılan açıklamada, 15 Mart'ın Suriye'deki savaşın 3. yıl dönümü olduğu belirtilerek, bu kapsamda dünya çapında "Seninleyiz Suriye!" başlıklı bir kampanya başlatılacağı bildirildi. 

Kampanya ile dünya genelinde sanatçılar, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları, sporcuların da katılımıyla dev bir algı yönetiminin planlandığı aktarılan açıklamada, Londra Trafalgar Meydanı, Washington Anıtı, Paris Eyfel Kulesi, Ürdün Za'atari Kampı, Moskova Tretyakovskaya Galerisi, Dadaab'daki dünyanın en büyük mülteci kampı, Somaliland, Hartum ve Güney Kore'de 13 Mart'ta gün batımından itibaren başlayacak eylem için Türkiye'de Sultanahmet Meydanı'nın belirlendiği kaydedildi.   

Yeryüzü Doktorları'nın da destek verdiği kampanya için 13 Mart Perşembe akşamı saat 19.00'da Sultanahmet Meydanı'nın gönüllülerin fenerleri ile aydınlanacağı, kampanyaya destek amaçlı barış mesajlarının yazıldığı kırmızı balonların gökyüzüne salınacağı belirtilen açıklamada, eylemde çekilen fotoğrafların ise "#SeninleyizSuriye" ve "#WithSyria" etiketi ile sosyal medyada paylaşılacağı vurgulandı.

Açıklamada, "#SeninleyizSuriye" ve "#WithSyria" etkiteti ile Twitter, Instagram, Flickr üzerinden desteklerin şimdiden binlerce paylaşıma ulaştığı aktarıldı.

Kampanyanın, destek verenlerin mum, ışıklı balonlar, fenerler gibi enstrümanlarla tercihen önemli bir yapıt veya meydanda bir gece anma merasimi yapması ve bu olayı fotoğraflayarak kampanya sayfasında ve sosyal medyada paylaşılması üzerine kurgulandığı anlatılan açıklamada, ünlü duvar boyama sanatçısı Banksy'nin, "Girl with the balloon/Balonlu kız" motifini kampanyaya bağışladığı, bu sebeple mumlara ek olarak kırmızı uçan balonların gökyüzüne salınmasının da simgesel olarak kullanılacağı kaydedildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com