Şenlikler Sağlıktan Önemli mi?

Şenlikler Sağlıktan Önemli mi?
Geçtiğimiz günlerde Germiyan sokakta ikamet eden bir gencin aniden rahatsızlanmasından dolayı olay yerine gelen ambulansın aynı sokağın hemen girişinde bulunan çadırlar nedeniyle hastaya ulaşılamadığını belirten esnaf; "Şenlikler sağlıktan daha önemli ol

Bu yıl ki Ramazan şenlikleri Kütahya Belediyesi kararı ile Germiyan Sokağı ve çevresinde yapılıyor. Ancak Germiyan sokağın girişine kurulan çadırlardan dolayı Germiyan sokağa Menderes caddesinden gelen araçlar giriş yapamıyor. Geçtiğimiz günlerde Germiyan sokakta ikamet eden bir gencin aniden rahatsızlanmasından dolayı olay yerine gelen ambulansın aynı sokağın hemen girişinde bulunan çadırlar nedeniyle hastaya ulaşılamadığını belirten esnaf; 'Şenlikler sağlıktan daha önemli olamaz' şeklinde yaşanan çözümsüzlüğe tepki gösterdiler.
​2009 yılında Maltepe Parkında düzenlenen Ramazan etkinlikleri bu yıl Kütahya Belediyesi'nin aldığı karar doğrultusunda Germiyan sokak ve çevresinde yapılıyor. Ramazan şenlikleri başlamadan önce Germiyan sokakta hangi çadırın nerde kurulacağının yetkililer tarafından belirtildiğini savunan Germiyan sokağı esnafı şenliklerin başlaması ile birlikte planlanan şekilde çadırların kurulmadığını iddia ederek, sokağın araç trafiğine kapandığını savundular.
​Menderes caddesinden gelen taşıtların Germiyan sokağa girebilmeleri için Germiyan sokağın girişinde çadırların kurulmaması kararı alındığını; ancak işportacıların karara uymayarak Germiyan sokağın hemen girişine çadır kurdukları için sokağın girişinin araç tarafiğine kapandığını belirttiler.
​Ramazan şenliklerinin düzenlediği Germiyan caddesinde bulunan bir konakta 20 yaşında M.A. adlı gencin iki gün önce acil bir rahatsızlık geçirdiğini açıklayan bir vatandaş bunun üzerine sağlık ekiplerine haber verdiklerini ancak sağlık ekiplerinin Menderes caddesinden Germiyan caddesine giriş yapamadıklarını belirterek, hasta gencin hayati tehlike atlattığını söyledi.
​Ambulansın hasta gence müdahale edememesinden dolayı devreye emniyet güçlerinin girdiğini söyleyen Germiyan sokağı esnafı;' Ambulans, hasta gence müdahale edemedi; çünkü tam sokak girişi üstüne işportacılar tezgah kurmuş. Işportacıların tezgahları ambulansın sokağa girişini engelledi ve hasta genç ölüm ile burun buruna geldi. Germiyan sokağı esnafı olarak biz bu durumdan şikayetçi durumdayız çünkü tam sokağın önünde kurulan birkaç çadır araçların sokağa girişine engel oluyor. Aynı zamanda Germiyan sokakta tarihi ahşap evler çok yoğunlukta bir yangın çıkması durumunda ambulansın giremediği gibi itfaiye araçları da sokağa giremiyecek. İlla bu sokakta bir insanın hayatını kaybetmesi mi gerekiyor illa bir konağın yanması mı gerekiyor ki yetkililer Germiyan sokağın girişini araç trafiğine açsınlar. Şenlikler bizim sağlığımızdan ve tarihi konaklarımızdan daha önemli olamaz' şeklinde tepkilerini dile getirerek yetkililerin bu duruma çözüm bulmalarını istediler.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com