Şenol Güneş'ten taktikler

Şenol Güneş'ten taktikler
Acele etmeyin, tek top oynayın, görerek pas atın. Top size gelmeden hamleyi planlayın.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol, yeni sezondaki futbol prensiplerini futbolcularına aktarıyor, onu uygulatmaya çalışıyor.

TEMPO ARTTIRDI

Gençlerbirliği'nden Yasin ve Soner, Leicester City'den Sol Bamba ve Bucaspor'dan Emre Güral'ın dışında, geçen sezonu sakat geçiren Vittek ve Barış Özbek'e de "yeni transfer" gözüyle bakan Şenol Güneş'in kondisyon ve taktik antrenmanlarında tempo arttırdığı dikkati çekti.
Antrenmanları iki bölüme ayırıp ilk bölümde kondisyon ve çabukluk çalışmaları yaptıran Güneş, son 1 saatte ise oyuncularına yeni sezondaki futbol prensiplerini oyunculara aktarmaya başladı. Şenol hoca, futbolcularına, "Acele etmeyin, tek top oynayın, görerek pas atın. Top size gelmeden kafanızdaki hamleyi planlayın. Top ayağınıza ulaştığında ne yapacağınızı biliyor olmanız gerek. Pas yaparak çıkın. Atağın ters kanadındaki oyuncu da mutlaka kaleye yaklaşsın. Hücumda pas alternatifi oluşturun. Mümkün olduğunca fazla adamla kaleye yaklaşın. Böylece rakip üzerinde baskı hisseder ve hata yapar" ifadelerini kullandı.

Güneş, defans bloğunda oynayan Mustafa, Giray ve Bamba'yı da, "Top takıma geçince hemen çıkın. Orta sahaya kadar çıkın ve oyuna girin. Dönen topu önde karşılayın" diye uyardı.

Özellikle hücuma çıkarken yapılan pas hatalarına çok sinirlenen Şenol Güneş'in, "İyi pas verin. Sabahtan beri iyi pas yapalım diye çalışıyoruz. İyi pas yapamazsanız nasıl oynayacağız, nasıl sonuca gideceğiz? Topu bu kadar kolay kaybetmeyin. İsteğinizin yüksek olması iyi pas yapamadığınız takdirde bir fayda sağlamaz" sözleriyle futbolcularının dikkatini çekiyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com