Sepp Blatter geri adım attı

Sepp Blatter geri adım attı
FIFA Başkanı ırkçılıkla ilgili ne açıklama yaptı.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, ırkçılıkla ilgili söylediği tartışmalı sözler nedeniyle özür diledi.

Futbolda ırkçılığın olmadığını ve ırkçılık haberlerinin abartıldığını söyleyerek tüm dünyada büyük tepki toplayan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, açıklamalarının böyle bir tepki doğuracağını öngöremediğini bu nedenle de herkesten özür dilediğini söyledi. Blatter, BBC'ye yaptığı açıklamada, Üzüldüm ve hala üzülüyorum, çünkü böyle bir tepki alacağımı öngörememiştim. Doğru olmayan bir şey yaptığımın farkına vardım. Açıklamalarım nedeniyle üzülen herkesten özür diliyorum" dedi.

Blatter, başta İngiltere olmak üzere birçok futbol federasyonunun kendisine yaptığı istifa çağrısına ise tepki göstererek, "İstifa etmeyeceğim. Neden edeyim ki? Bir sorunla karşılaştığınızda, o sorunla yüzleşmelisiniz. Bırakıp gitmek adil olmaz, ayrıca savaşçı ruhuma, karakterime, enerjime uygun değil" diye konuştu.

Blatter, geçtiğimiz gün katıldığı bir toplantıda, modern futbolda ırkçılığın olmadığını söylemiş, yaşanan olayların ise abartıldığını ve küçük bir tokalaşmayla da bu tatsızlıkların giderilebileceğini söylemişti. Blatter'in bu açıklamaları futbol dünyasından büyük tepki toplamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com