Seracılardan destek teşekkürü

Seracılardan destek teşekkürü
Kütahya Simav'da Eynal Bölgesinde Belediyenin yeraltından çıkardığı 162 derecelik sıcak su buharını kullanarak 450 dekarlık bir alanda jeotermalli seracılık yaparak geçimini sağlayan 4 Eylül Tarımsal Kalkınma Kooperatifine üye 91 seracı, kendilerine

Kütahya Simav'da Eynal Bölgesinde Belediyenin yeraltından çıkardığı 162 derecelik sıcak su buharını kullanarak 450 dekarlık bir alanda jeotermalli seracılık yaparak geçimini sağlayan 4 Eylül Tarımsal Kalkınma Kooperatifine üye 91 seracı, kendilerine 120 metre derinlikten sulama suyu çıkararak maddi destek sağlayan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye şükranlarını sunarak, teşekkürlerini iletti.
91 seracının ortağı olduğu Simav 4 Eylül Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, saniyede 20 litre debisi bulunan yeraltı suyunun yeryüzüne çıkarılması ile ilgili Eynal Kaplıcaları Bölgesinde sade bir tören düzenledi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın da onur konuğu olarak katıldığı sade törende kısa bir konuşma yapan 4 Eylül Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Keldi, 3 ay önce Simav'a gelen Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye sulama suyu ile ilgili çektikleri sıkıntıları anlattığını, Vali Çiftçi'nin de kendilerine destek amacıyla vaatte bulunduğunu vurguladı.
Vali Çiftçi'nin sözünü tutarak kendilerine İl Özel İdaresinin katkılarıyla yeraltından 120 metre derinlikten saniyede 20 litre debisi bulunan sulama suyu çıkardığını dile getiren Başkan Keldi, “Şimdi sıra Sayın Valimizin söz verdiği 120 bin TL'ye mal olacak 600 tonluk su toplama deposuna geldi. Sayın Valimiz yakında su toplama deposunun da yapılacağı müjdesini verdi” dedi.
Vali Çiftçi'nin destek verdiği sulama suyu sayesinde kullanmak zorunda kaldıkları belediyenin şebeke suyundan kurtulacaklarını ifade eden Başkan Osman Keldi,” Bu sayede 91 seracımızın yıllık su tasarrufu yaklaşık 750 bin TL'yi buluyor. Yani Sayın Valimiz bize yeraltından su çıkarmakla kooperatifimize yıllık 750 bin TL katkı sağlamış oluyor. Bizlerde Sayın Valimizin bize yaptığı bu desteğe bölgede sera alanlarımızı genişletmek ve daha fazla üretimle teşekkür etmek istiyoruz” dedi.
Çalışmalarda Simav Belediyesinin de maddi manevi çok büyük desteğini gördüklerini ifade eden Başkan Osman Keldi, “Sayın Valimize de, Belediye Başkanımıza da desteklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sayın Valimize teşekkürlerimizi bizzat iletmek üzere önümüzdeki günlerde yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Kütahya'ya gideceğiz” şeklinde konuştu.
Simav'ın kalkınması ve gelişmesi için toplumun her kesimine yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden DP'li Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, “Simav'da üretimde yüz güldüren bir tek seracılar kaldı. Onlara da daha fazla üretim ve istihdam amaçlı elimizden gelen her türlü yardım ve desteği sağlamaya çalışıyor, bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği bunları eksiksiz yapmanın gayret ve çabası içerisindeyiz” dedi.
Daha sonra yeraltından 120 metre derinlikten çıkarılan sulama suyu davetliler huzurunda gösteri amaçlı toprağa salındıktan sonra kuyunun ağzı kapatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com