"Seramik fabrikası 3 gün sonra hizmete girecek"

"Seramik fabrikası 3 gün sonra hizmete girecek"
Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan seramik fabrikasının 3 gün sonra hizmete gireceğini belirterek, granit, sıhhi tesisat ve diğer illerdeki fabrikaların da Haziran 2013’e kadar tamamen faaliyete başlay

Toprak, tesislerin kendisinin hiçbir kabahati olmadığı halde 4 senedir çalışmadığını ifade ederek, “İnşallah böyle bir durum bu tesislerin başına bir daha gelmez. Tesislerimizin durması, tahrip olması, personel kayıpları kolay bir şey değildir, bunlar milli servettir. Bilindiği üzere sanayi başka bir şeye benzemez. Sanayi demek üretim demektir, sanayi ihracattır, sanayi büyümedir, sanayi istihdamdır, sanayi huzur ve sükundur, sanayi refah ve saadettir. Boşuna dememişler, ne mutlu 7 sanayi ülkesinden biri olana” dedi.

Savaştan çıkmış ve ülkesi bölünmüş Kore’nin sanayiine önem vererek kendisini geliştirdiğini ve şu anda da dünya ülkelerinde sanayi tesisleri kurduğunu hatırlatan Toprak, Türkiye’deki sanayi tesislerini tamamlayarak başka ülkelere yatırım yapmak istediklerini kaydetti.

Toprak, Türkiye’nin 6 bölgesinde yatırımlarının olduğunu anlatarak şöyle devam etti:

Şile'de maden tesisi, Sakarya'da 3 sanayi tesisi, Bilecik'te maden tesisi, Bozüyük'te 6 sanayi tesisi, Eskişehir'de 8 sanayi tesisi, Milas'ta maden tesisi, Antalya'da turizm tesisi, Lice'de 3 sanayi tesisi, Sarıkamış'ta 5 yıldızlı otel yaptım. Ayrıca sosyal tesislerin müfredatı ise şudur, Sakarya'da yaşlılar yurdu, Bozüyük'te cami, Eskişehir'de çocuk yurdu, Tarsus-Adana arasında cami, Diyarbakır'da cami, Lice'de ise 14 sosyal tesis (ilköğretim okulu, teknik lise, hastane, kültür sitesi, 54 lojman vs.), ki bunların arsası benim tarafımdan ve inşaatı da temelden başlayarak hizmete girmiştir. Aziz milletimizin eskiden olduğu gibi şimdi de bize yardımlarını esirgemeyeceklerine inanıyoruz. Devletimiz de bütün imkanlarıyla milli servet olan bu tesislerimize yardım etmiştir.” (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com