'Serbest kıyafet uygulamasına tepki'

'Serbest kıyafet uygulamasına tepki'
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Başkan Vekili Ali Safa Şen serbest kıyafet uygulamasının tekrar gözden geçirilip 2 veya 3 yıl sonra uygulamaya konulmasını istiyoruz" dedi.

EESOB Başkan Vekili Ali Safa Şen, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte okullardaki tek tip kıyafet uygulamasının kaldırılmasıyla alakalı bir basın toplantısı düzenledi. Şen, yaptığı açıklamada esnafların mağdur olmamaları için uygulamaya hemen başlanmaması gerektiğini belirterek "Ülkemizde bilindiği gibi serbest rekabet ekonomisi hüküm sürmekte. Okul kıyafetlerini temin eden esnafımız bir yıl sonraki okul kıyafetlerinin halkımıza ucuz ve kaliteli olarak sunmak için hazırlıklarını hemen yapmak zorundalar ve şimdide yaptılar. Dolayısıyla hükümetimiz bu kararını gözden geçirip 2 yıl veya 3 yıl sonraya kademeli olarak uygulamaya konulursa uygun olacaktır" diye konuştu.

Uygulamadan ailelerin ve öğrencilerin de etkileyeceğini ifade eden Şen, "Bu uygulamadan esnafın yanı sıra aileler ve öğrenim gören öğrencilerimiz de etkilenecektir. Çocuklarımızın okula her gün farklı kıyafetler ile gelmeye çalışabilirler ancak aileler arasında gelir dengesinin farklı olması sebebiyle çocukların bu istekleri yerine gelmeyecektir. Bu maddi sıkıntılar yüzünden de çocuklar arasında psikolojik bunalım oluşabilir. Odalar birliğimiz olarak hükümetimize ve Eskişehir milletvekilimiz, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyon Başkanı Nabi Avcı'ya da çağrıda bulunuyoruz" şeklinde konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com