Sercan Transferi Hakkında Müthiş İddia

Sercan Transferi Hakkında Müthiş İddia
Lokomotif Moskova'ya transferi gerçekleşmeyen Sercan Yıldırım hakkında bomba iddia...

Sercan Yıldırım'ın Lokomotif Moskova'ya transferine, sürece itiraz eden İngiliz menajerlik şirketinin değil, yıllar önce yaşadığı sakatlığın engel olduğu iddia edildi.

16 yaşında U-17 Milli Takım forması giyerken sol diz çapraz bağları kopan futbolcunun bu sakatlığın izlerini taşıdığını gören Rus doktorlar transfer için olumsuz rapor vererek Lokomotif Moskova'nın transferden vazgeçmesine neden oldular.
Sercan Yıldırım sözü geçen sakatlığın ardından Doktor Ömer Taşer tarafından ameliyat edilmiş, 6-7 aylık tedavi sürecinden sonra sahalara dönmüştü. Daha sonra aynı dizinden menisküs ameliyatı da geçiren futbolcunun kıkırdak yapısında bozulma gören Rus doktorların iddiası tartışma yaratıyor. Çünkü bu durumda Sercan'ın Bursaspor'daki geleceği de risk altında.
Doktorlar böyle durumlarda izler yerine futbolcuyu 'Cybox' izokinetik kas kuvvet testi denilen bir teste tabi tutarak bir dizinin diğer dizinden kuvvetçe daha eksik olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini belirtiyor.
16 yaşında bu testten geçen Sercan, o dönemki teknik direktörü Bülent Korkmaz tarafından sezon öncesi kampa alınmış ve Cybox testine tabi tutulmuştu. Sol dizinde kuvvet azalması tespit edilen genç futbolcu düzenli doktor kontrolünde ağırlık çalışması yapmış, Samet Aybaba ve Güvenç Kurtar döneminde bir sağlık problemi yaşamamıştı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Bursaspor Kulübü Doktoru, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Operatör Doktor Müjdat Enginsu, Sercan'ın yıllar önce böyle bir sakatlık geçirdiğini doğrularken, genç futbolcunun yapılan tüm testlerinde sağlıklı olduğu ve hiçbir sakatlık problemi ve riskinin olmadığını ifade etti. Sercan'ın tüm antrenmanlara eksiksiz katıldığını hatırlatan Enginsu, iddia edilen durumun olması halinde futbolcuda gözle görülür belirtiler olabileceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com