Sergen'den G.Saray'ı Delirtecek Sözler!

Sergen'den G.Saray'ı Delirtecek Sözler!
Sergen Yalçın, Galatasaray'ı ve transferlerini değerlendirdi...

“Bu transfer politikası mevcut sorunları çözmez, devam ettirir. Hagi de sezon sonunda bavulunu toplayıp gider. Teknik direktörlük rüştünü ispatlayamadı. Bu gömlek ona biraz büyük geliyor”

KAZIM BÜYÜK RİSK
G.Saray'ın ilk transferi Kazım benim fizik olarak çok beğendiğim bir oyuncu. Takımın bu tarz oyuncuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ancak F.Bahçe'de beklentilere cevap veremedi. Kafa olarak çok sorunları olan biri. Bazen yaptığı işin ciddiyetini kavrayamayıp, çocuk gibi davranışlarda bulunuyor. Hagi ondan olgunlaşıp sorumluluk almasını bekleyecek. Misimovic'e sabır göstermeyen Hagi bakalım Kazım'a ne kadar sabır gösterecek. Kazım bu kafa yapısını değiştirebilir mi? Göreceğiz. G.Saray, Türkiye'de kalması açısından son şans. F.Bahçe'de kendisine güvenenleri mahcup etti. Hem yönetim hem de teknik direktörle ciddi sorunlar yaşadı, kadro dışı kaldı. G.Saraylı taraftarlar, F.Bahçe tarafından deyim yerindeyse 'kapı dışarı' edilen bir oyuncunun transfer edilmesine doğal olarak tepki gösteriyor. Kazım iyi oyuncu. Kendisini gerçekten futbola verebilir mi, bekleyip göreceğiz. Çok riskli bir transfer. Ancak işler kötü giderse yüzde yüz problem çıkar. Tepkiler de Kazım ve transferini yapanlara yönelir.

BEŞİKTAŞ GİBİ YAPMALIYDILAR
Galatasaraylı taraftarın tepkileri, İnönü'de daha önce yaşanan olayları anımsatıyor. Beşiktaş, sezon başında Quaresma ve Guti'yi transfer ederek o karamsar, umutsuz ruh halini dağıttı. Ama var olan oyuncuları yok paraya satıp milyonlarca dolar borca rağmen devre arasında 3 yabancı daha aldı. Bu da bir hataydı. Aslında G.Saray, şu dönemde Beşiktaş'ın yolunu izlemeliydi. Yapılması gereken, Beşiktaş'ın son yaptığı gibi 3-4 flaş ismi getirmekti. Bunu, içinde bulunduğu şartlar itibarıyla yapmaması gereken Beşiktaş gerçekleştirdi. G.Saraylı taraftarlar büyük beklenti içinde. Bu küçük transferlerle kimseyi mutlu edemezsin. Bu isimlerle Aslantepe'ye gidilmez.

MUTU SÜPER OLUR
Romanya'nın Cluj takımından transfer edilen Arjantinli Culio kapalı kutu. Sadece Roma maçında attığı 2 golle bir oyuncuyu değerlendirmek yanlış olur. Ancak transferde ismi sık geçen Mutu gelirse büyük iş yapar. Mutlaka çok önemli sorunları çözecektir. Mutu ofansif gücü artırır. Sakat olan Baros'un da katılımıyla hücumda dişliler oturur. Mutu transfer edilemezse, mutlaka aynı ayarda ve kalitede flaş bir isimle Aslantepe'ye gidilmeli.

HAGI ALTINDAN KALKAMAZ
Ben genel olarak Hagi'nin içinde bulunduğu transfer politikasını beğenmiyorum. Bu politika, Galatasaray'ı bir yere götürmez. Takım içindeki mevcut sorunları devam ettirir. Bu işlerin belirli bir sistem içinde yürütüldüğünü sanmıyorum. Bu düzelmezse gelecek sezon da kaybedilir. Eldeki kadroyla başarı zor. Çok önemli takım içi sorunları var. Hagi'nin bunları çözebileceğine inanmıyorum. Sezon sonunda bavulunu toplar. Hagi futbolcu olarak inanılmaz bir yetenek olsa da bir teknik direktör değil. Rüştünü ispatlayamadı. Teknik direktörlük sınavını geçmiş değil. İlk döneminde de başarısız oldu. Sanki bu gömlek biraz Hagi'ye büyük geliyor. Bu işin altından kalkamaz.

MUTLAKA KALECİ ALINMALI
Şu anda transfer için en kritik bölgelerin başında kaleci geliyor. İlerisi düşünülerek mutlaka iyi bir kaleci alınmalı. Aykut'u hiç saymıyorum. Ufuk Ceylan da tecrübesiz, zamana ihtiyacı var, ancak ikinci kaleci olabilir. Eldeki kadroyla savunmayı toparlayabilirsin. Ama orta saha ve hücumda devamlılığı olan, kaliteli isimlere ihtiyacın var.

HAYALİ KAPTAN ARDA
Arda için kaptanlık çok erkendi. İleride mutlaka sıra gelecekti. Şu anda yapılan hayali kaptanlık. Arda bu yaşta takımı çekip çeviremez. Takımda Ayhan, Servet, Kewell, Baros, Neill gibi isimler var. Onlara zaten söz geçiremez. Sorumluluk verilmesi güzel de takım içinde daha tecrübeli isimlere kaptanlık verilmesi daha uygun olabilirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com