Serhat Ulueren'e Hapis Cezası!

Serhat Ulueren'e Hapis Cezası!
Ünlü spor yorumcusu Serhat Ulueren, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı...

Edremit 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, hakem Mehmet Fatih Gökçe'nin, çıktığı maçlara yönelik bahis oynadığını öne süren spor yorumcusu Serhat Ulueren, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İDDİA OYANAYAN HAKEMLER VARMIŞ
Bir TV programında 2007'nin eylül ayında "İddaa oynayan hakemler" olduğunu ileri süren ve bu konuda hakem Gökçe'nin adını açıklayan Serhat Ulueren hakkında 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davanın karar duruşmasına, Gökçe ile tarafların avukatları katıldı.

11 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI
Yaklaşık 4 yıl süren davada Serhat Ulueren, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ulueren'in cezasının ertelendiği, 5 yıl içinde suç işlemesi durumunda cezanın uygulanacağı bildirildi.

"KİMSE BUNDAN BÖYLE SALLAYAMAYACAK"
Gökçe, karar duruşmasından sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, davanın hakem camiası için bir milat olacağını belirterek, şunları kaydetti: "Elinde net, somut belgeler olmadan kimse bundan böyle sallayamayacak.

Ben haksız yere, yerden yere vuruldum. Yüce adalete güvendim ve Allah'a şükürler olsun haklılığım ortaya çıktı. 4,5 yıl bana zehir olmuştu. Bugün dünyanın en mutlu insanı benim. Ben bununla da kalmayacağım, Serhat Ulueren hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Bu davayı da kazanırsam bir kuruşuna dokunmadan ihtiyacı olan Türk hakemlerine yardım yapacağım." İddiaların ortaya atıldığı dönemde Süper Lig hakemliği yaptığını ifade eden Gökçe, "FIFA hakemi olmak üzereydim. Puanlarımın çok iyi olmasına rağmen sezon sonunda iki klasman birden düşürüldüm. Çok zor dönemler yaşadım. Bırakın iddia oynamayı ailece Milli Piyango bileti bile almıyoruz" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com