Serinlemek için girdiği gölette boğuldu

Serinlemek için girdiği gölette boğuldu
İstanbul'da acemi birliğinde temel eğitimini tamamlayıp dağıtım izni için memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine gelen asker, serinlemek için girdiği gölette boğuldu.

İstanbul'da acemi birliğinde temel eğitimini tamamlayıp dağıtım izni için memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine gelen asker, serinlemek için girdiği gölette boğuldu.
Alınan bilgiye göre, Emrullah Yüksel (20), arkadaşı Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi İbrahim Güleç ile serinlemek amacıyla ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kuşu beldesindeki 20 yıllık sulama göletine girdi.
Bir süre sonra göletin yaklaşık 5 metre derinliğindeki bölümünde çırpınmaya başlayan Yüksel, ''Ben bittim, yoruldum'' diyerek arkadaşından yardım istedi. Yüksel'i kurtarmaya çalışan Güleç, batağa saplanmaya başladığını fark edince geri dönerek vatandaşlara durumu bildirdi.
Olay yerine gelen jandarma ekipleri ve vatandaşlar, kaybolan gencin bulunması için Kütahya'dan gelecek dalgıçları beklemeye başladı.
Emrullah Yüksel'in babası Süleyman ve annesi Döndü Yüksel, olayı öğrenerek geldikleri gölet kıyısında sinir krizi geçirdi. Çifte, ambulansta hazır bekletilen sağlık ekibi müdahale etti.
Bu arada, Yüksel'in, geçen Mayıs ayında silah altına alındığı Tuzla Piyade Okulunda tankçı sınıfında acemi birliği eğitimini tamamladığı, bu süreçte dalgıçlık eğitimi ve sertifikası aldığı, yarın Ağrı'daki usta birliğine teslim olmaya hazırlandığı öğrenildi.

-GÖLETTE KAYBOLAN ASKERİN CESEDİ BULUNDU-
Dağıtım izni için geldiği memleketi Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinde serinlemek için girdiği sulama göletinde boğularak hayatını kaybeden askerin cesedine ulaşıldı.
Edinilen bilgiye göre, 1991-2 tertip İstanbul Tuzla Tank Taburu Komutanlığı'na askere giden Emrullah Yüksel (20), dağıtım izni için memleketine geldi. Yüksel, dün öğle saatlerinde Giresun'da sınıf öğretmenliğinde okuyan arkadaşı İbrahim Güleç ile birlikte belde merkezine 2,5 kilometre uzaklıktaki Kuşu Sulama Göleti'ne piknik yapmaya gitti. Bir süre sonra serinlemek için sulama göletine giren iki arkadaş, karşı kıyıya geçmek için yüzmeye başladı. Karşı kıyıya ulaşan İbrahim Güleç, arkasına baktığında dalgıç
eğitimi alan arkadaşı Emrullah Yüksel'in suda çırpındığını gördü. Hemen geriye dönen Güleç, 'Ben bittim' diyen arkadaşını kurtarmaya çalıştıysa da başaramadı. Güleç, durumu yakınlarına ve jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen köylüler kendi imkanlarıyla genci aramaya çalışırken, daha sonra olay yerine gelen jandarma ekipleri suda kaybolan izinli askerin bulunması için Kütahya'dan dalgıç ekibi istedi. Suda kaybolan gencin ailesi, yakınları ve köylüler dalgıçları beklerken, jandarma da bölgede geniş güvenlik
önlemleri aldı. Anne Döndü Yüksel sinir krizleri geçirirken, 76 yaşındaki babası Süleyman Yüksel dalgıç eğitimi alan oğlunun suda kaybolmasına bir anlam veremediğini ve mutlaka bulanacağına inandığını söyledi. Olayın şokunu üzerinden atamayan Emrullah'ın arkadaşı İbrahim Güleç ise gözyaşlarına boğuldu. Güleç, gözlerinin önünde arkadaşının suda kaybolmasına inanamadığını belirtti.
Emrullah Yüksel'in cesedi sabah saatlerinde dalgıçların 1 saatlik çalışması sonucu bulunarak, göletten çıkartıldı. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmek üzere jandarma tarafından Simav Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yüksel'in cenazesinin otopsi sonrası baba ocağı Kuşu beldesindeki Cumhuriyet Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

-GÖLETTE BOĞULAN ASKERE GÖZYAŞI SELİ-

Dağıtım izni için geldiği baba ocağı Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinde girdiği gölette boğulan Emrullah Yüksel'in cenazesi hastaneye kaldırılırken, annesinin feryadı yürekleri dağladı.
Girdiği gölette boğulan Emrullah Yüksel'in cenazesi, Kütahya'dan gelen dalgıçlar tarafından 30 metre derinlikten çıkarılarak, Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastaneye gelen genç askerin ailesi ve yakınlarının feryatları hastane bahçesindeki diğer hasta ve yakınlarının yüreklerini dağladı. 'Emrullah'ım sen bu tabuta nasıl sığdın' diye haykıran anne Döndü Yüksel'i, eşi Süleyman Yüksel ve yakınları zor teskin etti. Enişte Ramazan Yüksel ise, Simav'da doktorlar varken
kesin ölüm sebebinin anlaşılması için cenazenin 200 kilometre mesafedeki Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine tepki gösterdi. Ramazan Yüksel, 'Bu durum tam bir eziyettir. Simav'a yakışmıyor' dedi.
Cenazenin ambulansa konulmasıyla feryatlar daha da yükseldi. Oğullarının acısına dayanamayan Döndü ve Süleyman Yüksel çifti, ambulansın ardından araçlarına binerek hareket etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com