Serinlemek için gölete giren 3 öğrenci boğuldu

Serinlemek için gölete giren 3 öğrenci boğuldu
Kütahya’da kuran kursu öğrencisi 13-14 yaşlarındaki 3 çocuk, piknikte serinlemek için girdikleri suda boğularak hayatını kaybetti.
Aslanapa ilçesinde cami imamı M.A.G. kuran kursundaki öğrencilerle birlikte piknik yapmak için Yaylıbaba mesire yerine gitti. 5 öğrenci, mesire yerinin yaklaşık 200 metre uzağında hafriyat kazısı yapılmış ve içerisinde yağmur suyu biriken çukura serinlemek amacıyla girdi. 
2 metre derinliğindeki suya giren çocuklardan Orhan Ersoy (14), Sefa Doğan (14) ve Salih Cengiz (13) bir anda çırpınmaya başladı.
Diğer 2 çocuk, 3 arkadaşının suda kaybolduğunu görünce çıkıp durumu piknik alanında bulunan cami imamına bildirdi.Cami imamının da cep telefonundan 156 jandarma İmdat hattını arayıp yardım istemesinin ardından olay yerine sağlık, jandarma ve sivil savunma ekipleri sevk edildi. 
Suya giren dalgıçlar Orhan Ersoy, Sefa Doğan ve Salih Cengiz'in cesedini çıkarttı. 
Burada Kütahya Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl tarafından ayrı ayrı kıldırılan cenaze namazlarına, Aslanapa Kaymakam Vekili ve Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar ile köylüler katıldı. 
 
-ASLANAPA İLÇESİNDEKİ GÖLETTE BOĞULAN 3 ÇOCUĞUN CENAZELERİ DEFNEDİLDİ-
Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde, serinlemek amacıyla girdikleri gölette boğulan 3 çocuğun cenazeleri defnedildi. 
     Yaylıbaba mesire alanındaki gölette yüzerken boğulan Orhan Ersoy (14), Salih Cengiz (13) ve Sefa Doğan'ın (14) cenazeleri, yakınları tarafından Aslanapa İlçe Hastanesi'nden alınarak, Aslanapa'ya bağlı Adaköy Camisi bahçesine getirildi. Daha sonra cenazeler, köy meydanına götürüldü. 
     Burada Kütahya Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl tarafından ayrı ayrı kıldırılan cenaze namazlarına, Aslanapa Kaymakam Vekili ve Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar ile köylüler katıldı. 
     Cenaze namazı sırasında çocukların yakınlarının güçlükle ayakta durabildiği görüldü. 
     Cenazeler, daha sonra köy mezarlığında toprağa verildi. 
     Yaz döneminde Kur'an-ı Kerim öğrenmek için Aslanapa'ya 10 kilometre uzaklıktaki Adaköy Camisi'nde verilen kursa katılan 16 çocuk, bu sabah köy imamı M.A.G. ile Yaylıbaba mevkisinde pikniğe gitmişti. Serinlemek amacıyla buradaki 2,5 metre derinliğe  sahip gölete giren 5 çocuktan Orhan Ersoy, Salih Cengiz ve Sefa Doğan, boğulmuştu. 
     
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com