Sermayeyi kollayan EPDK’ ya Uyarı

Sermayeyi kollayan EPDK’ ya Uyarı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) nın tüketiciye etkisini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Nazlı;
 “EPDK’nın tüketicinin haklarının korumasından uzak bir tutum sergileyen,şirketleri koruyan zihniyetle hareket etmesine anlam veremiyoruz” dedi.
Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Nazlı konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:
Kartlı doğalgaz kullanan tüketicilerimizin, yaz aylarında imkanları ve bütçelerine istinaden kartına kontör yükleyerek gaz alıp birikim yapmak isteyen tüketicilerimizin birikimlerine göz diken EPDK’yı kınıyoruz. EPDK’ nın bu yaklaşımı tüketiciyi  üzmektedir. 
 
Kartlı saat kullanılmasını savunanlar bir anda menfaatlerine ters düştüğü ve güvence bedelini kanunlar çerçevesinde alamadıkları için bir anda fikir değiştirerek, Doğru değerler ile tüketimin olmadığını ve piyasanın  işleyişini bozabilecek söz konusu mali riskleri en aza indirileceğini savunmasındaki çarpıklığın nedeni EPDK’ nın kimleri koruduğunu ortaya çıkarmaktadır.
 
 
Amacın Tüketicilerden alınan güvence bedeli alınması mümkün olmadığından dolayı, tüketicilerimizi, mekanik saat kullanmaya zorlamaya çalışmak da gösteriyor ki, tüketici değil şirketlerin korunduğunun göstergesidir. Tüketiciye yönetmelik gereği, vatandaşların iki aylık harcayacağı gaz haricinde gaz verilmemesi acaba ülkemiz doğalgaz da sıkıntımı yaşamakta, yoksa Doğalgaz Şirketleri mi korunmakta sorularını akla getirmektedir.
 
EPDK’nın 03 Kasım 2002 tarih ve 24925 sayılı resmi gazetede yayınlanan Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 40. maddesin den kaynaklanan maddeyle acilen değiştirilmesindeki amacın tüketicinin korunmasının değil, doğal gaz şirketlerinin korunması amacını gütmektedir.Birilerinin isteği doğrultusunda yönetmeliği şirketleri düşünerek değiştirenleri bu hatayı düzeltmeleri hususun da kamu oyunu Başbakanlık,Enerji Bakanlığı, ve EPDK ya faks çekilerek tepkinin konulması ve bu hatanın bir an önce düzeltilmesi için kamu oyunun duyarlılığını göstermeye davet ediyoruz.
 
Serbest piyasa ekonomisi ile bağdaşmayan bir tutum izleyerek, birilerini korumaya ve kollamaya kalkmak EPDK’nın böyle bir tutum ve davranış içine girmesinden dolayı Enerji Bakanlığının ve Başbakanlığın  harekete geçmesini ve 03 Kasım 2002 tarih ve 24925 sayılı resmi gazetede yayınlanan Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 40. maddesinin değiştirilmesi gerekmektedir. (SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com