Sertel: Türkiye’nin yüreğine ateş düştü

Sertel: Türkiye’nin yüreğine ateş düştü
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atila Sertel, Soma’da kömür ocağında çıkan yangında 200’den fazla kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Türkiye’nin yüreğine ateş düştüğünü belirten Atila Sertel, mesajında şunları söyledi:

“Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında çıkan yangın sonucu 200’den fazla işçinin ölmesi hepimizi derinden üzdü. Bir anda 200’den fazla işçinin ailesinin evine, yüreğine ateş düştü. Acımız sonsuzdur. Bu anlamda ülke genelinde ‘milli yas’ ilan edilmesi önemlidir.

Ancak ‘kaza değil ihmal öldürür’ sözünün doğruluğu bu olayla birlikte bir kez daha acı bir şekilde anlaşıldı. Bir daha böyle felaket yaşanmaması için iş güvenliğine ilişkin konular parlamentoda ivedilikle görüşülerek, kazancı değil insan yaşamını öngören yasalar çıkarılmalıdır.

Bu elim kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Temennimiz yaralıların bir an önce sağlığına kavuşması, mahsur kalan işçilerimizin de sağ salim kurtulmasıdır.” (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com