Sertifikalarını Aldılar

Sertifikalarını Aldılar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın tarafından Ülke genelinde başlatılan ve Kütahya'da da devam eden “Ana Kız Okuldayız” kampanyası çerçevesinde açılan Okuma Yazma Kursunu tamamlayan 29 kursiyere belgeleri verild

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın tarafından Ülke genelinde başlatılan ve Kütahya'da da devam eden “Ana Kız Okuldayız” kampanyası çerçevesinde açılan Okuma Yazma Kursunu tamamlayan 29 kursiyere belgeleri verildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan ve Kütahya'da da devam eden “ANA KIZ OKULDAYIZ” kampanyası çerçevesinde açılan Okuma Yazma Kursları devam ediyor. Kütahya merkez ve merkez köylerde okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik olarak yapılan alan taraması sonunda okullardan gelen form sonuncunda yaklaşık 1480 kişi tespit edilerek, kişilere tek tek mektup gönderildiğini belirten yetkililer belirtti.
Yapılan tarama sonunda tespit edilen bu kişilere Okul Müdürlükleri vasıtasıyla mektup gönderilerek kendilerine en yakın olan eğitim kurumlarına müracaat etmek suretiyle okuma yazma kurslarına iştirak etmeleri istenilmiş olup bu kursa Bahattin Çini İlköğretim okulunda katılan 46 kursiyerden başarılı olan 29 kursiyere sertifikaları Vali V. M. Haluk Saygı ve katılımcılar tarafından verildi.
Yapılan törende kursiyerler tarafından şiir ve konuşmalar yapıldı. Vali V. M. Haluk Saygı'da geçmiş yıllarda böyle bir kursla ilgili anısını anlatarak:' Gösterdikleri medeni cesaretten dolayı buradaki kursiyerlerimizi yürekten kutluyorum. Almış oldukları bu okuma yazma eğitimini günlük hayatlarında kullanarak evlatlarına ailelerine ve ülkemize çok yararlı hizmetler yapacaklarına inanıyor, onlara bu eğitimi veren herkese teşekkür ediyorum' dedi.
Başarılı kursiyerlere sertifikaları ile birlikte Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından yemek takımı da hediye edildi. Törene Vali v. M. Haluk Saygı, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Nafi Güral Eğitim Vakfı temsilcisi Mehmet Düğer ve kursiyerler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com