Sertleşme Sorununa Son!

Sertleşme Sorununa Son!
Sertleşme sorunu yaşayan erkekler için dilaltı kullanılan yeni bir ilaç Avrupa'da piyasaya sürüldü...

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler için dilaltı kullanılan yeni bir ilaç Avrupa'da piyasaya sürüldü.

Erkeklerde sertleşme sorunu için geliştirilen ilaçlarda yeni bir dönem başladı. Bayer’in erektil disfonksiyon (ED-sertleşme sorunu) tedavisi için kullanılan, etken maddesi Vardenafil olan ilacın dilaltı kullanılan yeni formu Avrupa’da piyasaya sürüldü.

10 dakikada etkisini gösteriyor
Dilaltı ilaç, yapılan pazar araştırmaları sonrasında erkeklerin daha kısa sürede etki beklediği yolunda elde edilen veriler doğrultusunda geliştirildi. Ağızda, suya gerek duyulmadan saniyeler içinde eriyen ve 10 dakikada etkisini gösteren yeni ilacın yan etkisi de yok denebilecek kadar. Yeni dilaltı ilacın ambalajı da oldukça farklı. Kredi kartı boyutunda ve siyah renkli incecik bir kutuda bulunan ilacın dikkat çekmemesi hedefleniyor.

İçi turuncu, dışı siyah
İlaç her ne kadar turuncu renkte olsa da siyah paketle erkeklerin “kullandığının fark edilmemesi” isteği yerine getirilmiş. Zira yine pazar araştırmalarına göre, ilacı kullanan erkekler bunu partnerinin fark etmemesini istiyor. Ağızda eriyen ilaç, erkeklerin ilacı her yerde, suya ihtiyaç duymaksızın alabilmesine olanak veriyor.

Yan etkisi yok
Nice’te düzenlenen Erkek Sağlığı Kongresi’nde bir basın toplantısıyla tanıtılan ilacın yeni formu hakkında bilgi veren uzmanlar, ilacın çok iyi tolere edilebildiğini ve daha önce görülen yan etkilerin görülmediğini bildirdi. Bayer yetkilileri, “Pazar analizleri erkeklerin daha kolay kullanılabilen yani herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kolaylıkla alınabilecek bir ilacı tercih ettiklerini ortaya çıkardı. Bu nedenle Vardenafil’in hastanın ağzında eriyerek nane tadı bırakan, ağızda dağılan tablet formülasyonu geliştirildi” dedi.

Merkezi Hollanda’da bulunan Andros Erkek Sağlığı Enstitüsü’nün kurucusu olan ve halen başkanlığını yürüten Prof. Dr. Frans Debruyne de ağızda eriyen formülasyonların kullanım kolaylığını ve hastanın tedaviye uyumunu artırdığının bilindiğini söyledi.

Tansiyonu olan da kullanabiliyor
Fransa ve İspanya başta olmak üzere Avrupa’da birçok ülkede kullanılmaya başlanacak dilaltı ilacı “güvenli bir seçenek” olarak değerlendiren doktorlar, yeni formun getirdiği faydaları da şöyle özetledi:

152 milyon erkek sertleşme sorunu yaşıyor
Dünya genelinde 20-75 yaş aralığındaki tüm erkeklerin yüzde 16’sının (yaklaşık 152 milyon erkek) sertleşme sorunu yaşadığı tahmin ediliyor. 2025 yılına gelindiğinde bu sorunu yaşanan erkek sayısının 322 milyona ulaşacağı öngörülüyor.

Ayşegül Aydoğan / Milliyet
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com