Ses kayıtlarındaki o isim ortaya çıktı

Ses kayıtlarındaki o isim ortaya çıktı
Başbakan Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarında "Bir kısmını Tunç Abi'ye aktardık, 10 milyon avro alabiliriz demiş" diye bahsedilen kişinin yolsuzluk operasyonun ikinci dalgasında adı geçen işadamı Kadri Tunç

Karşı Gazetesi’nden Caner Taşpınar; Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki telefon görüşmelerinde gündeme gelen ve sosyal medyada sıkça konuşulan, Bilal Erdoğan'ın "Tunç Abi" diye bahsettiği kişinin işadamı Kadri Tunç Peker olduğu bilgisine ulaştı. İşadamı Kadri Tunç Peker'in adı ikinci yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınacak 41 kişilik listede yer alıyor.

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın 17 Aralık 2013 saat 23:15'te yaptığı iddia edilen telefon konuşmasında "Tunç Abi" diye bahsedilen kişiye 10 milyon avro verildiği ifade ediliyor.

İLİM YAYMA VAKFI KURUCULARI

Bu konuşmaların internete yayılmasının ardından Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişinin bahsettiği "Tunç Abi" sosyal medyada mizah konusu oldu. "Kim bu Tunç Abi?" sorusunu Karşı Gazete yanıtladı.

İşadamı Peker, basına yansıyan ikinci yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınacak 41 kişilik listede de yer alıyor. İşadamı Peker'in yine gözaltı listesinde yer alan Latif Topbaş ve Abdullah Tivnikli ailesinden Fahreddin Tivnikli ve Muhammed Hasan Topbaş ile Boğaziçi Eğitim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi'nde ortaklıkları bulunuyor.

Öte yandan, Kadri Tunç Peker ile Bilal Erdoğan İlim Yayma Vakfı kurucuları arasında yer alıyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com