Ses yasağı gelsin!

Ses yasağı gelsin!
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Uşak'a geldi. Turizmdeki gelişmeleri ve Uşak'ın termal turizm potansiyelini yerinde inceleyen Ulusoy, "Çevre ve Orman Bakanlığı'nın eğlence mekanlarına yöneli

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Uşak'a geldi. Turizmdeki gelişmeleri ve Uşak'ın termal turizm potansiyelini yerinde inceleyen Ulusoy, 'Çevre ve Orman Bakanlığı'nın eğlence mekanlarına yönelik ses yasağını destekliyoruz. Eğlenceye evet, müzik turizmin bir parçası ancak kimseyi rahatsız etmeye hakkımız yok' dedi.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, beraberindeki heyetle sabah saatlerinde Uşak'a geldi. İlk olarak Vali Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret eden Ulusoy, daha sonra Karun Hazineleri'nin sergilendiği Arkeoloji Müzesi ile Atatürk Etnografya Müzesi'ni ziyaret etti. Arkeoloji Müzesi ziyareti sırasında sahtesi ile değiştirilen kanatlı deniz atı görünümlü altın broşu da yakından inceleyen Başaran Ulusoy, hazinelerle ilgili bilgi aldı. Müze ziyaretlerinin ardından Hamaboğazı Termal bölgesinde ve Ulubey
Kanyonları'nda inceleme yapan Başaran Ulusoy, kentin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi. Uşak'ın turizm kenti olması konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını da ifade eden Başaran Ulusoy, Uşaklı yöneticilere ve işadamlarına da tavsiyelerde bulundu.
Çevre ve Orman Bakanlığı'nca uygulanmaya başlanan eğlence mekanlarındaki ses yasağı ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Ulusoy, 'Biz eğlenceye evet diyoruz ama ses ve görüntü kirliliğine hayır diyoruz. Ses turizmin bir parçası ancak kimsenin kimseye rahatsız etmeye hakkı yok. Eğlence mekanlarında 10 kişi eğlenecek diye kimseyi rahatsız edemezsiniz. Avrupa ülkelerinde böyle bir olay yok. Biz sadece ses değil, görüntü kirliliğine de karşıyız. Gece saat 23. 59'dan itibaren getirilen ses yasağını destekliyoruz' dedi.
Son dönemlerde Orta Doğu'da yaşanan gelişmeler ve İsrail ile Türkiye arasındaki siyasi krizlerin turizmi etkilemediğini de belirten Başaran Ulusoy şunları söyledi:
'Orta Doğu'da yaşanan gelişmeler turizmi olumsuz etkilemez. Türkiye turizmde 30 milyonu yakalayan bir ülke olarak bu tip küçük olaylar karşısında etkilenmez. Biz turizmde ilk 10 destinasyon, Akdeniz çanağında ise ilk 4'e oynuyoruz. 1990'lı yıllarda Körfez Krizi, terör olayları gibi durumlarda etkileniyorduk. Gazeteler bu krizlerde etkileyici haberler yapıyordu. Ancak Türkiye güçlü bir ülke olarak bunları aştı. Biz Türkiye olarak Dünya Kupası'nda takımı olan ülkelerin vatandaşlarını teselli ediyoruz. Dünya kupası dahi turizmi olumsuz etkilemedi. Yabancı turistler ülkelerinin maçlarını ülkemizde izliyor, yenilenleri teselli ediyoruz.'

- 'AB AKLINA GELDİĞİNDE SIRTIMIZI KAŞIMAYA KALKMASIN, ONLARIN TIRNAKLARI KANLIDIR'
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (TÜRSAB) Başaran Ulusoy, Türk toplumun bin yıldır birlik beraberlik içinde yaşadığını ifade ederek, '60 yıldır birlikte yaşamayı dahi beceremeyen Avrupa Birliği ülkeleri, bin yıldır birlikte yaşayan Anadolu insanına akıl vermeye kalkmasın' dedi.
Uşak Valiliği'nin daveti üzerine sabah saatlerinde kente gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet, akşam saatlerinde Dülgeroğlu Otel'de düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Uşak'ın turizm potansiyelinin değerlendirildiği toplantıda yerel yöneticilerle ve işadamları ile görüş alışverişinde bulunan Başaran Ulusoy, konuşmasında Türkiye'nin kavga ve ayrışmaya değil, birlik beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 'Damardan şerbet vermenin bir anlamı yok. Arkadaşlarımıza hep söylüyorum. Anadolu tarih boyunca ders veren bir coğrafyadır. Bu ülkenin değerlerini bilmeli ve bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamalıyız. Ulu Önder Atatürk'ün, Yunan orduları komutanının kılıcını teslim alırken gösterdiği nezaketi gençlerimize öğretemedik. Daha doğrusu biz öğrenemedik. Anadolu insanı Diyarbakır'ı, Uşak'ı, İzmir'i ve İstanbul'u ile bir bütündür. Bin yıldır beraber yaşamayı öğrenen ve yaşayabilen insanlar olarak AB ülkeleri bize zaman zaman akıl vermeye kalkmasın. Onlar 60 yıl beraber yaşamayı dahi becerememiştir. Biz bin yıldır bir arada yaşıyoruz. AB aklına geldiği zaman bizim sırtımızı kaşımaya kalkmasın. Onun tırnakları kanlıdır.
Ama bizim yara izimiz iz bırakır. Biz birlikte yaşamaya devam edeceğiz. İstedikleri kadar bölmeye çalışsınlar, istedikleri kadar kaşımaya çalışsınlar. Bunu da böyle bilmeliler. Bu gün burada gördüm ki herkes ülkesine inanıyor. Ben ülkeme inanıyorum ve inanmaya devam edeceğim. Biz beraberce yaşamayı yine becerebileceğiz. Siyasetçiye düşen görevler var. Siyasetçi artık ne söyleyeceğini değil bundan sonra ne söylemeyeceğini düşünsün. Bizim birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlik ve beraberliği sağlayacak sektörlerin başında turizm geliyor. Çünkü kültür alışverişini, insanı ilişkileri ve hizmet sektöründe insanları birbirine bağlayan bir kuruluşuz. Ben sektörüme o yüzden güveniyorum. bu ülkede her kentin birbirine ihtiyacı var. Bunu da unutmamalıyız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com