SES'den performans sistemine protesto

SES'den performans sistemine protesto
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Eskişehir Şubesi üyeleri yaptıkları gösteriyle Performans Sistemi'ni hastane önünde protesto etti.

SES Eskişehir Şubesi üyelerinden oluşan bir grup Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde ellerinde dövizlerle Performans Sistemi'ne tepki gösterdi.

Sendika Şube Başkanı Birtürk Özkavak'da grup adına yaptığı açıklamada. sağlık sistemlerinin eksikliklerinden bahsederek "Sağlık sistemindeki olumsuzluklar artarak sürmektedir. Çalışanların ücretlerinin ödeme biçimleri değiştirilerek performans ödemeleri yaygınlaştırılıyor. Yani sağlık emekçilerinin gelirleri, hastaneye kazandırdıkları katma değer üzerinden hesaplanıyor. Bu sistem son derece adaletsiz, bilim ve insanlık dışıdır" dedi.

Konu hakkında anket yaptıklarını belirten Başkan Özkavak, "Yaptığımız ankete tüm kamu hastanelerinde çalışan sağlık emekçileri katıldı. Anket sonucuna göre sağlık emekçilerinin yüzde 99'u emekliliğe yansıyacak, insanca yaşayacak ücretlendirme istiyor. Dolayısıyla biz bu isteğimizin sadece sendikamız değil tüm sağlık emekçileri için dile getiriyoruz. Performans yerine emekliliğe yansıyan sağlık hizmet tazminatı istiyoruz" diye konuştu.

Eylem yapılan açıklamanın ardından olaysız olarak sona erdi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com