Sesimizi duyun!..

Sesimizi duyun!..
Kütahya Fatih Sanayi Sitesi esnafı, çalışanları ve müşterileri yıllardır yolların yapılmadığı için tepkili. Günde binlerce aracın giriş çıkış yaptığı ara sokaklarda tozdan göz gözü görmüyor.
Kütahya’nın en büyük sanayi sitesi olan Fatih Sanayi Sitesi esnafı ve çalışanları dertli. Sanayi esnafı  3-4 yıldan bu yana ara sokaklardaki yolların yapılmadığından şikayetçiler. 300’den fazla iş yerinin faaliyet gösterdiği Fatih Sanayi Sitesi’nde 2000 kişi çalışıyor. Binlerce aracın giriş çıkış yaptığı Fatih Sanayi Sitesi sokaklarını görenler gözlerine inanamıyor. Çukurları kendi imkanlarıyla doldurmaya çalışan esnaf rüzgar ve arabalardan dolayı toz kalkmaması için iş yerlerinin önünü her saat sulamak zorunda olduklarını söylüyor.
Fatih Sanayi esnaflarından Bayram Akkaya, Abdullah Tütün, Mehmet Kavas, Raşit Yöndem, Ekrem Yıldız ve yüzlerce esnaf  Kütahya Belediyesi’nin bir an önce bu yol problemini çözmesini istiyor. Belediye Başkanı Mustafa İça ile görüşüp söz aldıklarını söyleyen sanayi esnaflarından Bayram Akkaya şunları söyledi: “Fatih Sanayi sitesinde yol probleminin çözülmesi ile ilgili sanayi esnafı olarak belediyeye 3 ‘den fazla dilekçe verdik. Geçtiğimiz Mayıs adında sayın Belediye Başkanımız Mustafa İça sitemizi ziyaretlerinde yolların en kısa zamanda yapılacağının sözünü verdi. Sanayi esnafı olarak bir kaç gün önce Belediye Başkan yardımcısı Halil Toklu beye çıktık. Bize Fatih sanayi sitesinin ara sokak yollarının yapılmasıyla ilgili bir planlarının olmadığını söyledi. Bizde şaşkınlık içinde kaldık.”dedi.
Belediyeye tüm vergilerini ödediklerini söyleyen Fatih Sanayi esnafı asfalt iki ana yolun temizlendiğini ancak sokaklarının temizlenmediğinden de şikayetçiler. Fatih Sanayi esnaflarından Abdullah Tütün yollarının bozuk olduğundan dolayı müşterilerinin de azaldığını söyledi. Tütün sözlerini şöyle sürdürdü:  “Yollarımız bozuk ve çukurlu olduğu için müşteri sayımızda azaldı. Kendi imkanlarımızla çukurları kapatmaya çalışıyoruz.
 Ancak elimizden başka bir şey gelmiyor. Yağmur yağdığı zamanda her yer çamur içinde kalıyor. 2000 kişiye yakın işçinin çalıştığı 300’den fazla esnafın olduğu Kütahya’nın en büyük sanayi sitesini daha temiz ve güzel görmek istiyoruz. Başka illerin sanayi sitelerine gidip gördüğümüzde özeniyoruz. Yetkililerin bizim sesimizi duyup bu sorunu çözmelerini istiyoruz.”dedi.  (İLB)
 
  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com