"Sessiz toprağa saygı yürüyüşü"

"Sessiz toprağa saygı yürüyüşü"
TEMA Vakfı Eskişehir Temsilciliği gönüllüleri ve Yavru ve Minik Tema Okulları işbirliği ile Erozyonla Mücadele Haftası Kapsamında "Sessiz Toprağa Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

TEMA"ya gönül vermiş küçük ve büyük yaştan çok sayıda vatandaşın katılımı ile Arifiye Mahallesi Hamamyolu Caddesi üzerinde başlayan yürüyüş, coşkulu bir şekilde Vilayet Meydanı'na kadar sürdü.

Burada grup adına konuşma yapan TEMA Koordinatörü Nadir Erdem, erozyonun önemli bir çevre sorunu olduğuna dikkat çekerek, "Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan erozyon, insanların ve tüm canlıların geleceğini tehdit eden "Küresel Isınma" ve beraberinde oluşan "İklim Değişikliği" konusuna dikkat çekmek için bu yürüyüşü düzenledik" dedi. Erdem ayrıca eğitim adına yapılan çalışmalar ile erozyonla mücadele ve çölleşme konusunda duyarlılık kazandırmak ve sürdürülebilirlik yaşam bilinci oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.Yürüyüşe katılan Tema Vakfı İl Temsilcisi Dr. Halil Güngör de yaptığı açıklamada Tema'nın erozyonla mücadelesinde önemli yer aldığını belirterek, "TEMA bugüne kadar yaptığı ve ilerleyen zamanda yapacağı faydalı işler ile erozyonu en aza düşürmek için çalışmaktadır. Tema gönüllüleri ve doğaseverlere bu konu hakkında bilgiler aktararak daha faydalı işler yapmak istiyoruz" diye konuştu.
Çoğunluğu çocuklardan oluşan grup açıklamaların ardından anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com