Sette kavganın cezası belli oldu

Sette kavganın cezası belli oldu
"Leyla ile Mecnun" dizisinin setinde kavga iddiaları nedeniyle açılan davada karar açıklandı. Ushan Çakır’a, Ezgi Asaroğlu’nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira para cezası verildi.

Dizi setinde oyuncuları arasında yaşandığı iddia edilen kavgaya ilişkin dava İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşmaya oyuncular sanık Beste Bereket, müşteki sanık Ushan Çakır, müşteki sanık Ezgi Asaroğlu ve tarafların avukatları katıldı.
 
"BOĞAZINI SIKTI, YERDE SÜRÜKLEDİ"
 

Duruşmada Ezgi Asaroğlu’nun avukatı Hulusi Gürbüz, Beste Bereket’in azmettirmesi sonucu Ushan Çakır’ın müvekkiline saldırıp boğazını sıktığı, saçlarından tutup yerde sürüklediğini ve bu nedenle cezalandırılması gerektiğini ifade etti. Beste Bereket’in avukatı ise savunmasında müvekkilinin sanık Çakır’ı azmettirmediğini ve beraatine karar verilmesi gerektiğini belirtti.
 
"ÇENESİNE DOKUNDU, VÜCUDA ZARAR VERECEK HAREKET DEĞİL"
 
Sanık Ushan Çakır’ın avukatı Selim Kurt ise müvekkilinin Ezgi’nin çenesine eli ile dokunduğunu ve bunun vücuda zarar verecek bir hareket olmadığını bu nedenle müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi.
 
OYUNCU EZGİ: PSİKOLOJİM BOZULDU
 
Müşteki sanık Ezgi Asaroğlu savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Ben Ushan’a hakaret etmedim. Bana yapılan eylem nedeniyle psikolojim bozuldu. Ölümden döndüm. Cezalandırılmalarını istiyorum dedi. Sanık Beste Bereket ise suçsuz olduğunu söyleyip beraatini talep etti.
 
OYUNCU USHAN ÇAKIR: OLAY EZGİ’NİN TAHRİKİ İLE OLDU
 
Bir diğer müşteki Sanık Ushan Çakır söz alarak, "Ben öncelikle Beste’nin beni azmettirmediğini belirtmek istiyorum. Ayrıca olay Ezgi’nin tahriki ile oldu. Üzgünüm böyle bir olayın yaşanmaması gerekirdi. Hakkımda beraat kararı verilmeyecekse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ediyorum" diye konuştu.
 
EZGİ ASAROĞLU 'HAKARET’ SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİ
 
Savunmaların ardından davayı karara bağlayan mahkeme, Ezgi Asaroğlu’nun, sanık Ushan Çakır’a hakaret içeren sözleri söylediğine ilişkin delil bulunmadığından Asaroğlu’nun beraatine karar verdi.
 
BESTE BEREKET 'AZMETTİRME’ SUÇUNDAN BERAAT ETTİ
 
Sanık Beste Bereket’in, Ushan Çakır’ı Ezgi Asaroğlu’nu yaralamaya azmettirmesi yönünde iddiadan başka kanıt bulunmadığını belirten mahkeme, Beste Bereket’in bu suçtan beraatine karar verdi.
 
USHAN ÇAKIR 'YARALAMA’ SUÇUNDAN CEZA ALDI
 
Ushan Çakır’ın ise Ezgi Asaroğlu’nu yaralama suçunu sabit gördüğünden 3 bin lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Çakır’ın sabıkasız oluşu ve duruşmada Ezgi Asaroğlu’ndan özür dilemesini göz önüne alarak bu hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.
 
SETTE KAVGA YARGIYA TAŞINDI
 
Davaya konu olan kavga iddiaya göre dizi setinde oyuncular Ushan Çakır ve Ezgi Asaroğlu tartışması ile başladı. Tartışmanın ardından Çakır’ın, Asaroğlu’na saldırdığı belirtildi. Oyuncu Ushan Çakır’ın daha önce aynı dizide rol alan Beste Bereket ile aşk yaşadığı ve kavganın da Ezgi Asaroğlu’nun, Beste Bereket’e Çakır hakkında olumsuz şeyler söylemesinden kaynaklandığı iddia edildi.Olayın ardından iddialar yargıya taşındı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com