Sevgi evleri çocukları DPÜ'de

Sevgi evleri çocukları DPÜ'de
Kütahya Sosyal Hizmetler yurt ve evlerinde kalan çocuklar ile Çocuk Gençlik Müdürlüğü adı altında rehabilite edilen çocuklar idareci ve öğretmenleriyle birlikte Dumlupınar Üniversitesi'ni ziyaret ettiler.

Kütahya Sosyal Hizmetler yurt ve evlerinde kalan çocuklar ile Çocuk Gençlik Müdürlüğü adı altında rehabilite edilen çocuklar idareci ve öğretmenleriyle birlikte Dumlupınar Üniversitesi'ni ziyaret ettiler.
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli ile gönüllü öğrencilerin rehberliğinde Üniversite kampüsünü gezen sevgi öğrencileri, Üniversitede sevgi saçtılar.
Rektörlük toplantı salonunda Üniversite hakkında bilgilendirilen öğrencileri, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Eraslan ağırladı.
Prof.Dr. Kaan Eraslan ziyaretten çok büyük memnuniyet duyduğunu belirterek çocuklarla ilgilenen gönüllü DPÜ'lü öğrencilere teşekkür etti ve sevgi çocuklarını ileriki hayatlarında üniversitede görmek istediğini söyledi.
ÇOGEM Müdürü Mehmet Koçak, Dumlupınar Üniversitesi gönüllü öğrencilerin çocuklarla ilgilendiğini ve bundan duydukları memnuiyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bizlere, çocuklarımıza, Üniversiteyi tanıma, gezme imkanı baş ettiğinizden dolayı başta rektörümüz ve siz rektör yardımcımıza çocuklarımız adına çok teşekkür ederim. Ziyarette bulunan çocuklarımız Çocuk Gençlik Müdürlüğü adı altında rehabilite edilmektedirler. Çocuklarımızın merkeze gelişleri sokakta çalışan ya da çalıştırılan aile çocukları olması münasebetiyle kurumumuz sokağın riskini göz önünde tutarak sahiplenmekte ve merkeze çekerek çocuklarımızı ailelerine, milletimize ve devletimize faydalı birer fert olmasını sağlamak için çalışmaktadırlar. Bu manada Dumlupınar Üniversite'sinden gönüllü olarak çocuklarımızın ağabeyleri, ablaları var. Haftanın belirli günlerinde gelerek bizim sahip çıktığımız kadar en azından belki daha fazlasıyla çocuklarımıza sahip çıkarak çocuklarımızın öncelikli olarak derslerinde ve diğer sosyal alanlarda, kültürel alanlarda rehberlik yapmaktadırlar. Bu da bizi idare olarak hem rahatlatmakta hem de memnun etmektedir. Çocuklarımıza sahip olmalarından dolayı daima iyiye, güzele, doğruya yönlendirdiklerini görüyoruz bizde bundan dolayı çok memnun oluyoruz. Diğer bir grup öğrencimiz de koruma altında bulunan çocuklarımız. Bunlar Sosyal Hizmetlerin yurt ve yuvalarında barınmaktadırlar. Zaman geçtikçe çocuklarımızı yurt hayatından aile hayatına çekmeye gayret ediyoruz. Koğuş sistemlerini bir kenara bırakarak aile sistemine dönüyoruz. Çocuklarımıza yaş gruplarına uygun olarak evler kiralıyoruz. Başlarında da bakıcı anneleri olmak kaydıyla çocuklar artık okullarına evlerinden gidip geliyorlar. Her türlü ihtiyaçları ve iaşe hizmetleri bakıcı anneleri ile birlikte yapılıyor, normal bir aile nasıl yaşıyorsa gerek içerisinde ve gerekse dışarıda bakıcı anneleri ve öğretmenleriyle, eğiticileri, ağabeyleriyle birlikte aynı hayatı birlikte paylaşıyorlar. Bir grup çocuğumuzda çocuk evleri bünyesinde okullarına devam eden çocuklarımız. Üniversitemiz bundan sonra sosyal, kültürel her türlü alanda bize destek olacağını ümit ediyorum, zaten üniversitemizden seçkin öğrencilerimiz bizleri yalnız bırakmıyorlar.
Onlar kanalıyla olsun zaman zaman biz de nezaket ziyaretleri yaparak, sizlerle işbirliğine giderek sizden destek alarak Üniversitemizin desteklerini yanımızda göreceğimizi umut ediyor, Rektörümüze ve siz rektör yardımcımıza teşekkür ediyorum.”
Sevgi çocukları Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Erarslan'a bir çay kupası hediye ettiler. Rektör Yardımcısı Eraslan, çay içerken sizi hep hatırlayacağım dedi. Kurum Müdürü Sosyal Hizmetler logolu bir anı tabağını Eraslan'a takdim ederken, Rektör Yardımcısı Eraslan da DPÜ logolu anı tabağını takdim etti. Sevgi çocuklarına onlara gönüllü olarak ağabey ve ablalık yapan bazı DPÜ'lü öğrencilerde eşlik ettiler.
Sevgi çocukları gün boyu DPÜ kampüsünü gezdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com