Sevgi yoluna Turnalar Anıtı dikildi

Sevgi yoluna Turnalar Anıtı dikildi
Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolunda bulunan Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı'nın yerinin değiştirilmesi sonucu boşalan yere Turnalar Anıtı dikildi.

Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının yeniden konumlandırılması sonucu onun yerine dikilen Turnalar Anıtı hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Mustafa İça, bu anıtın Dumlupınar İlçesi, Hamur Köyünde 28 Ağustos 1922 tarihinde köye yapılan bir baskın sonrasında Yunanlılarca şehit edilen 11 vatandaşımızın aziz hatırasını yaşatmak üzere dikildiğini belirtti.
Belediye Başkanı İça, vatandaş ve sanatçılardan gelen tepkiler üzerine, Kütahya Belediyesi Tarih ve Kültür Komisyonunun aldığı karar uyarınca Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının, ortasında bulunduğu havuz ile çelişki oluşturması nedeniyle yerinin değiştirilerek, buraya Turnalar Anıtı'nın dikildiğini söyledi.
İça, Kütahya Belediyesi'nin, 137.000 şehidi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda önemli rol oynayan Kütahya için, tarihimize sahip çıkma anlamında yaptığı çalışmalara bundan sonrada devam edeceğini belirterek, anıtların Kütahya kenti için hayırlı olmasını diledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com