''Sevgi Yolu''nda Şiir, Resim ve Çini Buluştu

''Sevgi Yolu''nda Şiir, Resim ve Çini  Buluştu
Kütahya Kültür ve Sanatını Geliştirme ve Tanıtma Derneği (KÜSGED) üyesi şairler, şiirlerinin yazılı olduğu büyük afişlerden oluşan sokak sergisi açtı. Açılan şiir sergisinin yanı sıra Kütahya'nın tanınmış ressamlarının mini resim sergileri ve Kütahya'da

Kütahya Kültür ve Sanatını Geliştirme ve Tanıtma Derneği (KÜSGED) üyesi şairler, şiirlerinin yazılı olduğu büyük afişlerden oluşan sokak sergisi açtı. Açılan şiir sergisinin yanı sıra Kütahya'nın tanınmış ressamlarının mini resim sergileri ve Kütahya'da çini sanatını icra eden sanaatkarların el sanatları da sergide yerini aldı.
Kütahyayalı çok sayıda şair, ressam ve çini ustası Kütahya Kültür ve Sanatını Geliştirme ve Tanıtma Derneği (KÜSGED) üyesi şairlerin, şiirlerinin yazılı olduğu büyük sergide buluştular. Şairlerin şiirlerinin asılı olduğu büyük afişlere halk yoğun ilgi gösteririken aynı zamanda ressamların resim sergisi ve çini ustalarının küçük el sanatları da sergiyi gezen Kütahayalılar tarafından büyük beğeniyle izlendi.
Kütahay'nın tanınmış simalarından ve aynı zamanda Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Akil Gür'ün de yer aldığı sergide ressamlar, şairler ve çini ustaları sergilerini gezen vatandaşlara sanatları hakkında çeşitli bilgiler vererek halkın sanatla bütünleşmelerini sağladılar.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ise yaptığı konuşmda Kütahaya'ya emek veren bu değerli sanatçıların böyle sanat harikası bir sergi açmalarının ve bu sanattaki incelikleri Kütahayalı vatandaşlarla bire bir paylaşmalarının inanılmaz derecede gurur verici olduğunu vurgulayarak, Kütahaya halkına böyle bir sanat şöleni yaşatan sanaatkarlara teşekkür etti.
Sergiye katılan ve Tavşanlı ilçesinin köylerini anlatan şiirleriyle tanınan şair Halil Oral, , ''Sevgi Yolu'' diye nitelenen araç trafiğine kapalı Cumhuriyet Caddesi'nde açılan sergide dernek üyesi 17 şairin yüzlerce şiirinin yer aldığını söyledi.
2-3 Temmuz tarihleri arasında açık olan sergide vatandaşlara şiiri sevdirmeyi amaçladıklarını belirten Oral, şöyle konuştu:
''Özellikle çiftçi ailede yetişen bir şair olarak köylerimize ışık tutmak ve farklılık ortaya koymak adına her hafta bir köyümüzü ziyaret ediyoruz. Her köyümüze bir mektup yazıp şiir kazandırıyoruz. Köy şiirlerimizden örnekleri bu sergide sundum. Köyleri önemsiyoruz, köyler özellikle üretim alanlarımız ve bu memleketin temelinde, bugüne ulaşmasında toprağın büyük önemi var. Tarım toplumundan bu günkü konumumuza toprakla geldik. Halkımıza, özellikle gençlerimize şiiri sevdirmeyi amaçladığımız bu sergide ayrıca doğayı ve köylerimizi tanıtmayı hedefliyoruz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com