Sevgili seçmedik 'oyuncu' seçtik

Sevgili seçmedik 'oyuncu' seçtik
"Biz kendimize sevgili seçmeye gitmedik, en iyi erkek oyuncuyu seçtik” diye kendilerini savundu."

48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyelerinin seçimi tartışma konusu oldu. Başkanlığını Müjde Ar’ın yaptığı jüriye en sert eleştiri “Nar” filmiyle “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülen Ümit Ünal’dan geldi. Ödülü sinemaya sayesinde girdiği Müjde Ar’dan nezaketen aldığını ve adına “Jüri Özür Ödülü” ifadesi taktığını belirten Ünal, kadın temalı festivalin, kadın jürisinin “Behzat Ç.” gibi maço bir karakteri canlandıran Erdal Beşikçioğlu’na “En İyi Erkek Ödülü” verilmesini ve “Zenne” filminin başrol oyuncusu Erkan Avcı’nın da “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”ne değer bulunmasını eleştirdi.
Jüri Başkanı Müjde Ar, “Herkes özgürce tartışmakta serbest. İsteyen istediği şekilde tartışabilir. Ben Antalya’daki görevimi bitirdim ve geldim. Artık üstüne söyleyecek bir şeyim yok” derken jüri üyesi ünlü gazeteci Çiğdem Anad ise “Ümit Ünal’ın üzülmesine üzüldüm.
Erkan Avcı’ya yardımcı erkek ödülü vermeseydik, en iyi erkek oyuncu ödülünü zaten vermeyecektik. Biz ona en azından bir ödül vermek için yardımcı erkek ödülünü verdik. Beşikçioğlu’na ise neredeyse oy birliğiyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü verdik. Çünkü maço bir karakteri de kusursuz oynadığı için tartışmasız ödül onundu. Maçoyu oynadı diye ödül mü vermeyecek-tik? Ayrıca biz kendimize sevgili seçmeye gitmedik ki, en iyi erkek   oyuncuyu seçtik” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com