Sevilay Yükselir’in türbanla ilgili gerçek görüşleri

Sevilay Yükselir’in türbanla ilgili gerçek görüşleri
AKP’nin sözcüsü olan ve Başbakan’ın medyadaki en büyük yandaşlarından biri olan Sevilay Yükselir Pavey’in başörtüsüyle ilgili konuşmasına çok ağır sözler söylemişti.

Şafak Pavey’e yüklenen ve AKP’nin sözcülüğünü yapan Yükselir’in türbanla ilgili düşüncelerini sizin için derledik. İşte Sevilay Yükselir’in başörtüsüne bakışı.  
 
VİDEO 1 / Tarih 23 Ocak 2008
 
Üniversitelerde başörtüsü konusunda AKP’nin YÖK kanununda yaptığı değişiklik ile ilgili Sevilay Yükselir, “Genelkurmaydan tek bir ses gelmiyor” diyor.
Tarih 30 Ocak 2008
“Türbandan gına geldi”

 

VİDEO 2 / 30 Ocak 2008
 
Türbanın nasıl bağlanacağıyla ilgili dalga geçiyorlar.  Sevilay türban için “uzaylı şekli” diyor. Bir eşarpı başına takıp çıkardıktan sonra, “Ben almıyorum istemiyorum, boğuldum, ne yani saçımın görünmesiyle görünmemesi arasında ne fark var.”
Fatih Altaylı: “Emine Şenlikoğlu AKP başörtüsü yasağını kaldırmasın, o bizim mağduriyet gerekçemiz dedi.”
Sevilay : (Emine şenlikoğlu için) Benim 11 yaşındaki oğlum: O kadın neler saçmıyordu” dedi.
Sevilay: MHP türbanı bu kadar savunmazdı. Nesrin Hanım türbanını çıkardı, alkışladık, nerde ne yapacağını çok iyi biliyor dedik.
Fatih Altaylı: Türban da kıyafettir G-string de kıyafettir. Birisi de benim siyasi simgem. (Sevilay da gülüyor)
Sevilay: “Benim sinirlerim bozuluyor.  Ülkenin o kadar sorunu var, ekonomi dibe vurmuş, siyasi kaos yaşıyoruz, sürekli bir sinir bozukluğu, siyasilerin ülkeyi bu hale getirmesi, sürekli bu meseleleri kaşıması ve kaos yaratması doğru mu?”


 
VİDEO 3 / 30 Ocak 2008
 
Sevilay: “E tabi türbanı takacak olan siz değilsiniz, evdeki eşiniz. Ölsem türban takmam. Mahalle baskısı bana da türban taktırırsa çeker giderim dermişim!”
 


VİDEO 4 / 23 Ocak 2008
 
Sevilay: “Sudan heyeti Türkiye’ye geldi. Ziyaretin arka planında Çalık holdingin Sudan’da yaptığı yatırımlar sebebiyle gerçekleşti, Kombassan da orada. Sudan bizden çok geride bir ülke. bismillahirrahmanirrahim diyerek konuşmalarını açıyorlar.”
( Bu konuşmadan 1 yıl sonra 27 Şubat 2009’da da Sevilay Yükselir Sabah’ta yazmaya başlamış)


(KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com