Sevr'i bile geride bırakan anlaşma! Şok...

Sevr'i bile geride bırakan anlaşma! Şok...
Suriye Ulusal Koalisyonu'nun tanına şartı olarak imzalanan ve ülkeyi sömürgeleştirmeyi planlayan gizli anlaşma, Sevr'i bile gölgede bırakıyor. Doha'daki anlaşmaya Davutoğlu da imza attığı belirtildi.

 ABD'nin talimatıyla kurulan Suriye Ulusal Koalisyonu'nun Katar'ın başkenti Doha'da 3-11 Kasım tarihlerinde yapılan yeniden yapılanma toplantısında ABD, Türkiye, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ile gizli bir anlaşma imzaladıkları ortaya çıktı.

Kuveyt Ümmet Partisi Genel Sekreterya Üyesi Dr. Faysal el-Hamd, Suriye Dostları Topluluğu ile Suriyeli muhalifler arasında 3-11 Kasım tarihleri arasında Doha'da düzenledikleri toplantıda alınan kararları açıkladı.

"GÜVENİLİR KAYNAKLAR VERDİ"

Anlaşmanın detaylarını 21 Kasım tarihinde el-Cezire Haber Ajansı'na açıklayan Faysal el-Hamd, resmi twitter hesabından "Bu, ihanet anlaşmasıdır. Komplo sadece Suriye'yi değil tüm ümmeti hedeflemektedir" dedi.

Dr. El-Hamd, anlaşmanın metnini, konferansa katıldıktan sonra konferanstan çekilen güvenilir kaynaklardan elde ettiğini ve imzalanan anlaşmanın Doha'daki konferansa katılan birçok muhaliften gizlendiğini ifade etti.

"DAVUTOĞLU DA İMZALADI"

Yakın Doğu Haber sitesinin bildirdiğine göre, Suriye Ulusal Koalisyonu'nu Amerikan Projesi olarak niteleyen el-Hamd, "Bu projenin yürümesi için Suriye'deki bazı subaylar, Amman'da Amerika ve AB'de gelen subaylarla bir plan hazırlığı içerisine girdiler. Suriye'den Amman'daki toplantıya katılanlar arasında Tuğgeneral Mustafa eş-Şeyh ve Albay Kasım Sadeddin de bulunuyor" dedi.
Habere göre, anlaşmaya, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Dr. Anwar Mohammed Qargash, ABD'nin Suriye Büyükelçisi Robert Ford, Riyad Seyf, Ulusal Konsey temsilcisi ve İhvan- Müslimin örgütü lideri Riyad Şakfa'nın yardımcısı imza attı.

GİZLİ ANLAŞMANINI METNİ

Faysal el-Hamd’ın açıklamasına göre gizli anlaşma metni şöyle:

1- Suriye Arap Cumhuriyeti Ordusu'nun sayısı 50 bine düşürülecek ve ordu savunma ordusuna dönüştürülecek.
2- Suriye Golan'dan sadece siyasi yollarla hak talep edebilir. İsrail'le Suriye arasındaki barış görüşmeleri, Amerika ve Katar'ın gözetiminde gerçekleştirilecek.
3- Amerika'nın gözetiminde Suriye'deki kimyasal ve biyolojik silahlar ve tüm füzeler Ürdün'e nakledilecek.
4- Suriye, İskenderun vilayeti (Hatay) hakkından vazgeçecek ve Halep ile İdlip şehirlerindeki bazı Türk köylerini, Türkiye'ye bırakacak.
5- PKK'nın tüm mensupları Suriye'den dışlanacak, istenen PKK'lılar teslim edilecek, PKK terör örgütü listesine konulacak.
6- Rus ve Çin şirketleriyle şimdiye kadar imzalanan tüm silah ve yer altı zenginliklerinin araştırılması anlaşmaları iptal edilecek.
7- Katar'ın doğalgaz boru hatlarının, Suriye ve Türkiye üzerinden AB ülkelerine aktarmasına müsaade edilecek.
8- Türkiye'nin Atatürk Barajı'ndan su boru hatlarıyla Suriye üzerinden İsrail'e su ulaştırmasına müsaade edilecek.
9- Savaş sırasında Suriye'de yıkıma uğrayan binalar, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından imar edilecek. Katar, BAE ve Amerika her türlü imar ve keşif imtiyazına sahip olacak.
10- İran, Rusya ve Çin'le ilişkiler sınırlandırılacak, Filistin direniş hareketleriyle ilişkiler kesilecek.
11- Suriye'de yeni kurulacak rejim, Liberal İslam esaslarına uygun olacak.
12- Bu anlaşma, Suriye muhalefetinin yönetimi devralmasıyla yürürlüğe girecektir. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com