Seydişehir'de Öğrencilerden Ekmek İsrafı Kampanyasına Destek

Seydişehir'de Öğrencilerden Ekmek İsrafı Kampanyasına Destek
Konya’nın Seydişehir ilçesinde Özel Seyfettin Dokumacı İlkokulu öğrencileri ekmek israfına dikkat çekmek için ellerinde pankartlarla kaymakamlığı ziyaret edip yürüyüş yaptı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Özel Seyfettin Dokumacı İlkokulu öğrencileri ekmek israfına dikkat çekmek için ellerinde pankartlarla kaymakamlığı ziyaret edip yürüyüş yaptı.
Ellerinde ekmek israfının ekonomik ve nimet boyutunu içeren pankartlarla kamuoyunun dikkatini çekmek isteyen Özel Seyfettin Dokumacı 2. sınıf öğrencileri, ayrıca kampanya düzenleyerek evdeki bayat ekmekleri toplayarak Kuğulu Parktaki ördeklere verecek.
Kaymakam Tuncay Sonel, "Ekmek israfı konusu çok önemlidir. Ekmek bizim için nimettir. Ülkemizde ekmek israfı nedeni ile korkunç rakamlar oluşmakta. Bu yaşta ekmek israfı için çocukların bilinçlendirilmeleri ve tüm topluma örnek olmaları önemsiyorum. Onun için bu kampanyayı canı gönülden kutluyorum” dedi. Öğrencilerin bayat ekmeklerin çöpe gitmemesi için bir kampanya düzenleyeceklerini söylediğini ifade eden Kaymakam Sonel, “Bu öğrencilerimiz topladıkları bayat ekmekten Kuğulu Parktaki ördekleri ve Konya’daki hayvanat bahçesine götüreceklermiş. Bu hepimize örnek olacak bir davranıştır” diye konuştu.
Bu kampanya için bir aydır çalışma yaptıklarını belirten Özel Seyfettin Dokumacı Koleji Öğretmeni Naci Polat, “Biz okulumuzda bir aydır buğday ekmeği yiyoruz. Yüzde 65 oranında da tasarruf sağladık. Öğrencilerimizin bilinçlenmesi için bu konuda bir aydır kampanya çalışması yapıyoruz. Öğrencilerimizin bilinçlenmesi ile aileleri de bu konuda adım atarak ekmek israfını önlemeye çalışıyorlar. İstiyoruz ki bu konuda öğretmenler bilinçlenmeli daha sonrada öğrenciler bilinçlenecek ki kısa sürede toplum olarak israfı önleyeceğiz ve sağlıklı besleneceğiz. Bu kampanya yatılı okullarda da yurtlar dada uygulanmalı” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com