Seyir zevki için oynatmışlar

Seyir zevki için oynatmışlar
Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Duman:

ANKARA (AA) - Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, basında yer alan "kaçak hokeyci" haberine ilikin, "Bosna Hersek Buz Hokeyi Fedarasyonu, dostluk maçında seyir zevkini artırmak için yazılı olarak bizden Kanadalı ve ABD'li antrenör-oyuncularını oynatmak istediklerini ilettiler. Biz de kabul edip, bu kapsamında Slovak antrenörümüze kadromuzda yer verdik" dedi.

Orhan Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'te olimpiyatlarının yapılışının 30. yılı nedeniyle düzenlenen organizasyona Türkiye Buz Hokeyi Takımı'nın da davet edildiğini hatırlattı.

Organizasyonun düzenlendiği salonda çok sayıda sporseverlerin bulunduğunu anlatan Duman, Bosna Hersek Buz Hokeyi Federasyonu yetkililerinin seyir zevkinin artırmak için kadrolarında bulunan Kanadalı ve ABD'li antrenör-oyuncuları oynatmak istediklerini kendilerine yazılı ilettiklerini kaydetti.

Bosna Hersek Federasyonu yetkilerinin daha sonra da "Eğer uygun görürseniz, siz de oynatabilirsiniz" dediklerini anlatan Duman, kadrolarında  antrenör olarak yer alan Slovak hokeyciye, "milli formayı giymek ister misin" diye sorduklarını, sporcunun da "gurur duyarım" diyerek, dostluk maçında oynamayı kabul ettiğini ifade etti.

Sporcunun 4 yıldır Türkiye'de bulunduğunu ve vatandaşlığına geçerek Türkiye'yi temsil etmek istediğini dile getiren Duman, şunları söyledi:

"Dostluk maçında çok güzel bir ortam. Maça yarım saat kala yetkililer geliyor ve böyle bir istekte bulunuluyor. Biz de Denis Legersky'ye durumdan bahsettik ve kendisinin de Türkiye forması giyip giymeyeceğini sorduk. Legersky de bundan gurur duyacağını ifade etti. Kaçak oyuncu böyle mi oynatılır. Kimi kimden saklamışız anlamış değilim. Yabancı birini listemize Türk diye mi kaydettik? Dostluk maçı, çok da güzel geçti. Bence sporcu arkadaşımızın, milli formaya verdiği değer, sormadan gerçeği öğrenmeden haber yapanlardan daha fazla. Türkiye'de insanlara başka ülkelerin formalarını giydiremezsin, çekinirler ama ben Slovak oyuncuya milli formayı giydirdim ve bununla da gurur duyuyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
volkan
21 Şubat 2014 Cuma 22:15
22:15
sayın başkan içinde bulunduğunuz durumu aklamaya çalıştığınız aşikar.çünkü duyulmaz zannettiniz takımın kadrosunu açıklamadınız gizlice gitti geldi olacaktı bosna federasyonu ile anlaştık diyorsunuz.sizin öyle bir yetkiniz yok.izin almanız gereken tek merci t.c.gençlik ve spor bakanlığıdır ancak almadınız çünkü kriterler uymuyordu oyuncu t.c vatandaşı değil ve bu ilkte değildi geçen yıl izmitte yapılan balkan şampiyonasındada isveşli muhammedi oynattınız ve kaptan yaptınız 16 yaş altı milli takıma ve bu yüzden resmi sayılmayan turnuva sonucu diğer sporcular millilik belgesi almadı sizin bu günü kurtarma çabalarınız sonucu gencecik sporcuların hakkını çalıyorsunuz...
88.224.34.185
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com