Seyircisiz maçta "seyircisiz oynama cezası"

Seyircisiz maçta "seyircisiz oynama cezası"
Edirne'yi Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11. Grup'ta temsil eden Edirnespor Gençlik Kulübü yönetici ve taraftarları, federasyonun verdiği ve kendilerince "çok ilginç" olarak değerlendirdikleri cezayı tartışıyor.

Edirnespor, seyircisiz oynanan bir maçta seyirciye ceza kesilmesini ise "dünyada bir ilk" olarak değerlendiriyor.

Önceki hafta Feriköyspor Kulübü'yle tarafsız sahada oynanan seyircisiz maçta karşılaşan Edirnespor Gençlik Kulübü yöneticileriyle, Feriköyspor Kulubü yöneticileri arasında çıkan tartışma sonucu hem Feriköyspor hem de Edirnespor Gençlik Kulübü'ne "1 maç seyircisiz oynama" cezası verildi.

Edirnespor Gençlik Kulübü yönetici ve taraftarları, Edirnespor Gençlik Kulübü Başkanı Hakan Sedefçi, seyircisiz bir maçta yine seyirciye ceza verilmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

İki yönetici arasında çıkan tartışmanın bu şekilde cezalandırılmasının açıklamasının henüz yapılmadığını anlatan Sedefçi, şunları ifade etti:

"Önceki hafta Feriköyspor ile tarafsız sahada seyircisiz bir maç oynadık. Yaşanan bir küfür olayı esnasında, bizim yöneticimizin yanında bayan olduğunu ve küfür etmemesi gerektiğini söylediği anda aramızda tartışma başladı ve 2 dakikalık bir kargaşaya dönüştü. Gözlemci bunu raporunda da belirtmesine rağmen, biz seyircisiz bir maçta sadece 12 kişinin yönetici sıfatıyla izlediği maçtaki bir olay yüzünden seyircisiz oynama cezası aldık. Bu, bence dünya tarihinde bir ilktir. Nasıl oluyor da biz böyle bir ceza alıyoruz anlamak çok güç. Bu çok önemli bir konu, biz bununla ilgili TFF Tahkim Kurulu'na başvurduk. Amatör Spor Disiplin Kurulu'na itirazda bulunduk ama ne yazık ki bunların hiç birisi olumlu sonuçlanmadı."

Batıkale Taraftar Grubu tribün lideri Serdar Acar, federasyonun seyircisiz bir maçta seyirciye ceza vermesini "komik" olarak nitelendirdi.

Genç 22'liler Taraftar Grubu tribün lideri Özer Adalardan da kendilerinin her zaman fair-play kurallarına sadık kaldıklarını ifade ederek, "Biz şampiyonluk yolundayken yenildiğimiz takımı buradan alkışlarla uğurladık. Bizim suçumuz ne? Bu kentte yıllardır özlem var, spora duyulan özlemi söndürmesinler. Verilen karar doğru bir karar değildir" ifadelerini kullandı.

Edirnespor Gençlik Kulübü, aldığı ceza nedeniyle geçen hafta seyircisiz maçta Avcılar Belediyespor karşısına çıkmıştı. Edirneli sporseverler, maçı balkonlardan ve tren raylarının üzerine oturarak izlemişti.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com